10 найбільших наукових досягнень у 2017 році

Основні наукові досягення за 2017 рік.

Це відео було зроблене завдяки Anton Senenko.
Текст читав Володимир Громов (Vladimir O’Kropp).
Підбір матеріалу, зведення і монтаж: Віталій Шевчук (Цікава наука).
1. CRISPR редагування геному. Американські вчені редагували геном всередині людського тіла. Редагування геному може дозволити нам ліквідувати генетичні захворювання і, можливо, колись створити новий клас «супер-людей».
2. Стара-добра фантастика стає реальністю. Space-X заново запустила використану раніше ракету, що робить космічні подорожі ще дешевшими. Повторне використання ракетного прискорювача Falcon 9 може заощадити 18 мільйонів доларів за 1 запуск.
3. Регенеративна медицина. Значні успіхи у вирощуванні людських тканин та органів в лабораторії. Ці прориви можуть допомогти нам відновлювати пошкодження нервів та вирощувати цілі органи і кінцівки.
4. Штучний інтелект від Google. Дослідники з DeepMind (ДіпМаінд) навчили штучний інтелект орієнтуватися в складних умовах навколишнього середовища. Це може виглядати не надто розумним для нас, але це великий крок уперед у створенні самокерованих роботів.
5. Новий надпровідник. Гарвардські фізики перетворили рідкий водень на метал. Металічний водень не має електричного опору, це може дати нам високошвидкісний наземний транспорт і підвищити потужність ракет.
6. Новий спосіб знаходження води в пустелі. Дослідники придумали пристрій, який добуває воду з розрідженого повітря. Цей винахід допоможе районам з обмеженим доступом до чистої питної води, включаючи багато місць в Африці.
7. Народження без матері. Вчені виростили ягня в штучно створеній матці. Використання цієї імітації матки призведе до зниження рівня смертності недоношених дітей.
8. Квантове досягнення. Фізики створили просторово-часові кристали – абсолютно нову форму матерії. Ці кристали настільки унікальні та особливі, що вчені досі не можуть зрозуміти усього їхнього потенціалу.
9. Супер-Земля LHS 1140B. Вчені відкрили планету за межами нашої Сонячної системи де може існувати життя. Екзопланеті, що рухається орбітою навколо спокійної червоної зірки по сусідству з нами, належить найвищий шанс існування позаземного життя.
10. Нова ера в астрономії. Астрономи зареєстрували гравітаційні хвилі, утворені під час зіткнення двох зірок. Вперше вони спостерігали злиття двох нейтронних зірок на відстані 130 мільйонів світлових років від нас.

Це ж відео на каналі: https://www.youtube.com/watch?v=CMnxfaeDxq4
Сайт: cikavanauka.org
Натхнення і майже увесь текст було взято з https://www.facebook.com/georgetakeipresents/videos/169195417028925/
Джерела, використані при сторенні цього відео:
1. CRISPR technology for genome editing – AstraZeneca (https://vimeo.com/118031032)
2. SpaceX (https://www.youtube.com/user/spacexchannel)
3. Lab Grown Lung – APerfectLie226 (https://www.youtube.com/watch?v=lfqxbwbjw00)
4. DeepMind (https://www.youtube.com/channel/UCP7jMXSY2xbc3KCAE0MHQ-A)
5. Making metallic hydrogen at Harvard – Harvard University (https://www.youtube.com/watch?v=1qitm5fteL0)
6. The Artificial Womb has been Tested Successfully – Hashem AL-ghaili (https://www.youtube.com/watch?v=WN_PkBbcoJ8)
7. NASA (https://www.youtube.com/user/NASAtelevision)

Канал “Цікава наука” має за мету покращення ситуації з науковою грамотністю серед усіх, хто бажає отримувати інформацію українською мовою.

Updated: 31.12.2017 — 18:13