Автоматичне блокування звуку в Chrome ламає браузерні ігри

Свіжий апдейт браузера від Google допомагає користувачам чути менше реклами в інтернеті, але він також псує деякі веб-ігри. Розробникам таких забавок доводиться шукати лазівки, щоб ігри могли відтворювати звук.Chrome

З технічного боку Chrome автоматично ставить на паузу об’єкти з аудіо WebAudio при завантаженні веб-сторінки. При цьому решта контенту продовжує відтворюватися. Для браузерних ігор це означає, що вони повинні якимось чином перезапустити завантажений аудіооб’єкт після того, як гравець запустить гру. «Стандарт не вимагає подібних дій, тому до сьогодні ніхто не міг про це подумати», – говорить програміст Енді МакКлур в інтерв’ю виданню Ars Technica.

Представники Google повідомили ресурсу The Daily Dot, що з новою політикою автоматичного відтворення в Chrome розробники не повинні допускати відтворення аудіо до того, як користувач зробить певні дії. «З іграми у Chrome, це може вплинути на Web Audio, – йдеться в заяві. – Ми поділилися деталями того, що можуть зробити програмісти для вирішення проблеми, а політика відтворення була опублікована минулого року».

МакКлур говорить, що Google дійсно попередила розробників про майбутні зміни ще у вересні 2017 року. Однак про нововведення, які стосуються WebAudio у браузерних іграх, стало відомо лише в лютому. Програмісти також скаржаться, що відповідна інформація з’явилася в документації непомітно, і Google не привертала до цього особливої уваги.

Модифікувати сучасні браузерні ігри на основі HTML5 можна досить швидко, якщо їхні розробники мають вихідний код та доступ до серверів. Старі ігри, які позбулися підтримки своїх авторів, залишаться назавжди без звуку в Chrome.

«Це справді безпрецедентний момент, коли невелика команда розробників веб-браузера знищила купу культурної спадщини, що була заснована на відкритих стандартах, – говорить програміст Бенетт Фодді. – Важко згадати щось віддалено схоже з настільки невеликим моральним обґрунтуванням».

Проблема зникнення великого пласту старих інтернет-ігор не нова. Під загрозою сьогодні знаходяться розробки на основі Adobe Flash, підтримку якої активно припиняють розробники браузерів та сайтів.

The post Автоматичне блокування звуку в Chrome ламає браузерні ігри appeared first on TechToday.

Джерело та деталі: Автоматичне блокування звуку в Chrome ламає браузерні ігри

TechToday – це інтернет-видання про високі технології, їх розвиток та вплив на нас.

Updated: 11.05.2018 — 11:34