«Чоловік, який вирощував комети». Без мрій нам не обійтися

Упевнена, що всі, хто встиг прочитати «Мій дідусь був черешнею» — першу книгу Анджели Нанетті, яка вийшла українською — мріють про те, щоб в Україні видали й інші її історії. І от завдяки співпраці «Видавництва Старого Лева» з Андрієм Маслюхом та Анастасією Стефурак світ побачив українськомовне видання «Чоловік, який вирощував комети».

Цю книгу можна «цілком випадково» поглинути за один вечір. Казкову і водночас до болю реалістичну розповідь не хочеться відкладати ні на хвилину.

Історія ж починається з вагітності 15-річної Міріам. Незвичний початок для дитячої книги, правда ж? У сучасному світі така ситуація досить неприємна. Та для Міріам це чудова новина. У свої 15 дівчина бере на себе відповідальність за майбутнє малюка. Щоб заробити на харчі для себе і дитини, Міріям влаштовується на роботу до місцевого пекаря Лоренцо.

Коли хлопчик народився, Міріам назвала його Арно. Як і його мати, малюк ніколи не знав свого батька, хоча щороку перед Різдвом отримував від нього листа. Щовечора Арно з нетерпінням чекає на найбільшу за багато тисяч років комету, щоб загадати заповітне бажання — щоб повернувся тато.

Міріам — молода дівчина, тому частенько ходить на танці та забави, залишаючи ще маленького Арно самого в будинку. Дорослі люди назвали б це безвідповідальністю, та маленький хлопчик просто в захваті від краси своєї матері. Йому подобається, як вона наряджається на свята, як довго розчісує волосся, як танцює і співає, повертаючись додому. Він обожнює допомагати мамі обрати хустку, у якій вона піде до міста.

Згодом у Арно народжується братик Бруно — і ось їх вже троє. Батько досі пише листи на Різдво, обіцяючи повернутися. Хлопчики щиро вірять в його повернення і мріють про справжнє сімейне щастя.

Арно дорослішає і сам знаходить того «чоловіка, який вирощує комети». Після їхнього знайомства у житті маленького хлопчика з’являється ще більше магії та цікавих історій, а «чоловік з кометами» таки змінює їхнє життя.

Та є в цьому романі і болісні розчарування, про які не варто розповідати, бо кожен читач повинен сам пройти цей шлях від щирих радощів солодкого дитинства до розчарувань, а згодом — до пізнання та розуміння чогось зовсім нового, оглядаючи зоряне небо Ісбуе.

Загалом, роман «Чоловік, який вирощував комети» не лише про мрії та розчарування, він ще й про те, як важливо вміти чекати,

«Якщо не можеш дочекатися без зайвих питань, — таємничо відповів він, — значить, ще не достатньо прагнеш».

бути собою, слухати своє серце і йти за ним. Також книгу можна позиціонувати як подвійну казку. Одна —для дітей — з кометами на зоряному небі, пригодами, свіжою випічкою пекаря пана Лоренца, світлими радощами. Іншу — для дорослих — де сумно абсолютно все: від матері-одиначки з двома дітьми та чоловіком, який ніколи не повернеться додому, та домагань старого пекаря до балансування на межі власних бажань та суспільної норми. Чари у цій історії  так тісно переплелися з дійсністю, що відшукати межу неможливо.

Марта Цюра

Придбати книгу

The post «Чоловік, який вирощував комети». Без мрій нам не обійтися appeared first on Література. Сучасна українська література. Всеохопний літературний портал.

Джерело та деталі: «Чоловік, який вирощував комети». Без мрій нам не обійтися

«Друг Читача» – книжковий ресурс, який розповідає про українські книжки, новини українського ринку, анонсує цікаві події, рецензує книжки. Ви можете долучитися до книжкового процесу, рецензуючи те, що прочитали.

Updated: 06.04.2018 — 12:01
2012 - 2018 © Іменка - RSS новини з сайтів України | Підтримка: Діал інформаційна система | Двигунець: Wordpress | Тема: Frontier