Чому КСУ відмовився розглядати закон про особливий статус Донбасу?

Чому КСУ не став розглядати ініціативу, подану народними депутатами? Коли буде новий закон? Що таке територіальна міліція та навіщо потрібен це орган? Чому ніхто не звертає увагу на правове досягнення миру в Україні?

Про це розкажуть Андрій Вігірінський та Богдан Бондаренко у своему блозі “Те, що не стало новиною”.

Нагадаємо, КСУ розглядав питання щодо конституційності законів “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”, “Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей”, “Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей”.

У липні 2019 року група народних депутатів направили до КС подання щодо конституційності положень зазначених законів.

Водночас у грудні 2019 року парламент ухвалив зміни до закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”, згідно з якими термін його дії продовжено до 31 грудня 2020 року.

Згодом Президент Володимир Зеленський підписав закон про продовження ще на рік закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.