Державницький вимір Павла Скоропадського на сторінках “Споминів”

Книгарня “Є” та Видавництво «Темпора» запрошують на дискусію про державницький вимір діяльності Павла Скоропадського на сторінках його “Споминів”, написаних 100 років тому.
Період Гетьманату 1918 р. П. Скоропадський прожив двічі. Вперше – коли доля піднесла його на найвищий щабель влади і він був проголошений гетьманом України, вдруге – коли описував цей час у своїх споминах.
У 1978 р. архів Скоропадських було передано до Східноєвропейського дослідного інституту ім. В. К. Липинського, і в першого президента інституту Євгена Зиблікевича виникла ідея опублікувати спомини Павла Скоропадського мовою оригіналу (російською) і в перекладі німецькою та українською. Німецький переклад здійснювала гетьманівна Олена Отт-Скоропадська, а український переклад було доручено відомій учасниці руху шістдесятників, правозахисниці Надії Світличній, яка в той час працювала перекладачкою в Гарвардському університеті.
Віднайшовши в Архіві Східноєвропейського дослідного інституту ім. В. К. Липинського текст перекладу Н. Світличної, Тетяна Осташко та Юрій Терещенко вирішили завершити видавничий проект, який було розпочато ще в 70-х роках ХХ ст. На відміну від першого видання (Київ–Філадельфія, 1995), що друкувалося з урахуванням редакції початку 1920-х рр., нинішнє – повністю відповідає автографу мемуарів автора.
Про державницький вимір діяльності Павла Скоропадського, про задуми, які вдалося втілити за сім з половиною місяців його гетьманування, говоритимуть упорядники книжки Тетяна Осташко та Юрій Терещенко.
Модератор – Юлія Олійник, директорка видавництва «Темпора».