Домініка Чекун: співати як жити

Автентична співачка з Полісся баба Даня, володарка унікального голосу і хранителька сотень і сотень давніх пісень – спеціально для проєкту “Ковчег Україна”:

Старожили Полісся стверджують, що є дві ознаки наближення кінця світу – спершу перестануть співати дівчата, а потім пташки…Дівчата, здається, вже перестали. Бо зі слів Домініки, колись поліщуки співали як жили: пололи городи, копали картоплю – співали, пряли чи ткали – співали. Баба Даня зізнається: “от мию підлогу і співаю, кручу голубці – співаю, пасу корову – співаю, чоловік приходить з роботи, повечеряє, і ми собі сідаємо в купочці та й співаємо. І тепер, коли я залишилась сама, також вечорами співаю – телевізор нецікаво дивитись”.

Її голос – чиста магія. Вона видобуває отой легендарний “білий звук”, схожий на звучання тібетської чаші. Він зароджується десь у глибинах нутра, природній і земний, як поскрипування старого дуба чи завивання вовчиці, але водночас сакральний, як молитва, що може зцілювати, проганяти злих духів (себто власні страхи і сумніви).