Дослідники з IBM створили рекордний квантовий процесор на 50 кубітів

Науковці з IBM анонсували досягнення рекордного результату у перегонах з Google та іншими гігантами за першість у розробці потужних квантових комп’ютерів, здатних перевернути наші уявлення про комп’ютерні машини.

Новий рекордний прототип

За словами керівника відділу штучного інтелекту та квантового обчислення Даріо Гіла, науковці з IBM успішно створили та провели вимірювання першого прототипу квантового процесора з 50 квантовими бітами, також відомими як кубіти.

У компанії також заявили, що це перший випадок, коли було побудовано квантовий комп’ютерний у таких масштабах.

IBM50Q кріостат процесор
Кріостат IBM з підключеним процесором на 50 квантових бітів (кубітів). Джерело: IBM

Квантове обчислення залишається граничною з точки зору науки технологією на початковій фазі свого розвитку. Вона використовує унікальні явища квантової фізики для реалізації математичних операцій на значно більших швидкостях у порівнянні з будь-яким сучасним комп’ютером.

На думку професора з MIT Сета Ллойда, який не брав участі у роботі, в IBM залишаються прогалини у технології, проте анонс 50-кубітного процесора є ознакою визначного досягнення.

Читайте також:

The post Дослідники з IBM створили рекордний квантовий процесор на 50 кубітів appeared first on Science Ukraine.

Місія онлайн-видання Science Ukraine є амбітною та, водночас, важливою для всього суспільства – змінити уявлення про науково-популярну журналістику в Україні; ми створюємо сучасне українське науково-популярне медіа. Ми не абстрагуємось на поверхневій інформації зі ЗМІ, а формуємо та об’єднуємо джерела. Ми навчаємось та навчаємо.

Updated: 11.11.2017 — 13:26
2012 - 2018 © Іменка - RSS новини з сайтів України | Підтримка: Діал інформаційна система | Двигунець: Wordpress | Тема: Frontier