Ефективність стимуляції мозку в лікуванні Хвороби Альцгеймера залежить від віку людини

Нове дослідження американського університету Джона Гопкінса показало, що стимуляція мозку для лікування ранніх проявів хвороби Альцгеймера є неефективною.

Цікавим моментом є різноманіття вікового діапазону хворих та його вплив на результати дослідження.

Хвороба Альцгеймера є старечою недугою, яка призводить до дегенеративних змін у мозку. Статистика каже, що кожна третя людина віком від 85 років має симптоми цієї хвороби. Навіть сьогодні, досить важко знайти способи її лікування або профілактики, проте значна кількість досліджень допомагають нам дещо краще розібратися в цьому питанні.

У новому дослідженні взяло участь 42 особи з ранньою формою хвороби: у першу групу потрапили люди до 65 років, а решта опинилась у другій. Учасникам робили стимуляцію мозку, подібну до тієї, яку успішно застосовують для людей з хворобою Паркінсона. Всі учасники проходили тести на розвиток пам’яті та пізнавальної функції. В результаті, вчені побачили, що для осіб до 65 років стимуляція не вплинула на перебіг хвороби. Однак, віковій групі за 65 років стимуляція допомогла уповільнити дегенеративні процеси.

“Наші результати дозволяють припустити, що, розглядаючи глибоку стимуляцію мозку як лікування хвороби Альцгеймера, ми скоріше за все повинні зосереджуватися на людях, які старші за 65 років”,

– розповів Дженні-Марі Лутсакос, доцент кафедри психіатрії та поведінки в Медичній школі університету Джона Гопкінса –

“Зараз в роботах планується проведення масштабнішого дослідження, яке охопить саме цю вікову категорію”.

Journal of Alzheimer’s Disease (2018), doi: 10.3233/JAD-180121

Оригінал Ефективність стимуляції мозку в лікуванні Хвороби Альцгеймера залежить від віку людини було опубліковано на Science Ukraine.

Джерело та деталі: Ефективність стимуляції мозку в лікуванні Хвороби Альцгеймера залежить від віку людини

Місія онлайн-видання Science Ukraine є амбітною та, водночас, важливою для всього суспільства – змінити уявлення про науково-популярну журналістику в Україні; ми створюємо сучасне українське науково-популярне медіа. Ми не абстрагуємось на поверхневій інформації зі ЗМІ, а формуємо та об’єднуємо джерела. Ми навчаємось та навчаємо.

Updated: 25.11.2018 — 15:55
2012 - 2018 © Іменка - RSS новини з сайтів України | Підтримка: Діал інформаційна система | Двигунець: Wordpress | Тема: Frontier