Естонія зробить громадський транспорт безкоштовним не тільки в столиці

З 1 липня в деяких регіонах Естонії громадський транспорт стане безкоштовним для місцевих жителів, але для туристів все ж залишиться платним. 

П’ять років тому в столиці країни Таллінні прийняли рішення про введення безкоштовного проїзду на громадському транспорті – для цього людина повинна була зареєструватися як житель міста та заплатити 2 євро за «зелену карту». Однак гостям з інших регіонів і туристам все ще потрібно було платити. Попри це схема виявилася настільки популярною, що уряд Естонії планує впровадити безкоштовний проїзд по всій країні.

На сьогодні не всі 15 округів Естонії прийняли пропозицію, яка вже з 1 липня набуде чинності. Безкоштовний громадський транспорт приносить користь населенню, яке в більшості має низький рівень доходу. Також це вигідно й самій державі – реєстрація резидента означає, що місто автоматично отримує частину національних податків, виплачуваних кожним жителем, і збільшує тим самим муніципальну казну.

«Немає сумнівів у тому, що ми не тільки покриваємо витрати, але й отримуємо надлишки. Ми заробили вдвічі більше, ніж втратили, з моменту введення безкоштовного громадського транспорту», – зауважив Аллан Алакуль, голава Талліннського офісу Європейського союзу.

Але є і мінуси: дослідження показали, що безкоштовний транспорт практично не вплинув на кількість машин у місті. Використання громадського транспорту збільшилося на 14%, а люди просто стали менше пересуватися пішки.

Сообщение Естонія зробить громадський транспорт безкоштовним не тільки в столиці появились сначала на Platfor.ma.

Джерело та деталі: Естонія зробить громадський транспорт безкоштовним не тільки в столиці

Незалежний інтернет-журнал про інновації та культуру, що видається з 2010 року. Журнал Platfor.ma розповідає про інновації та культуру: нові ідеї, що змінюють звичний стан речей і мотивують рухатися вперед, а також ґрунтовні знання, в яких варто розбиратися. Ми об'єднуємо тих, кому не байдуже – професіоналів, що звикли добре робити свою справу і прагнути більшого, незалежно від того, чим вони займаються. Нам подобається випробовувати світ на міцність, досліджувати теми, які викликають запитання у нас та наших читачів, шукати проривні ідеї та поєднувати їх так, як це ніхто ще не робив. Ми розуміємо, що просто почати сьогодні вже недостатньо. Набагато важче щодня знаходити сили, аби далі йти до своєї мети, поки вона не здійсниться. Тому наш інтернет-журнал працює, аби надихати та підтримувати вас у тому, в що ви вірите.

Updated: 12.06.2018 — 09:27
2012 - 2018 © Іменка - RSS новини з сайтів України | Підтримка: Діал інформаційна система | Двигунець: Wordpress | Тема: Frontier