ФРАНКОВІ ІДЕЇ Мала академія наук підтримує великі справи

Щороку 27 серпня Україна відзначає день народження нашого видатного митця Івана Франка різними культурними і просвітницькими заходами. Тож символічно, що 3 вересня, у перший навчальний, після літніх канікул, день до студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка завітали президент Малої академії наук України Станіслав Довгий і видатний український поет Дмитро Павличко. Класик української літератури прочитав першокурсникам КНУ лекцію «Іван Франко – Мойсей українського народу». Це було перше публічне читання зі ста запланованих, про що детальніше розповів Станіслав Олексійович:

– Сьогодні ми започатковуємо цикл лекцій про Івана Франка для студентів, який пронесеться хвилею по всіх провідних університетах країни за 2018/2019 навчальний рік. Студенти мають розуміти ту місію, яку нині виконує Мойсей у формуванні України як європейської держави.

Виступ для студентства відбувся у рамках просвітницької діяльності громадської організації «Громадська ініціатива побудови пам’ятника Івану Франкові у м. Києві». У її складі – українські митці, художники, письменники, політики, серед них: Сергій Гальченко, Лілія Гриневич, Станіслав Довгий, Микола Жулинський, Дмитро Павличко, Ярослав Яцків, Петро Засенко. Ініціативна група провела вже багато заходів для поширення творчості видатного українського письменника та його ідей, зокрема і для того, щоб залучити якомога більше людей до збору коштів. Активісти вважають, що пам’ятник Мойсеєві України має бути побудований жертовністю всього народу, адже Іван Франко займає чільне місце у культурному надбанні українців нарівні з Тарасом Шевченком.

У квітні минулого року активісти громадської організації оприлюднили звернення до українців у всьому світі, щоб небайдужі підтримали ініціативу побудови пам’ятника Франку.

Ініціатори переконані, що будівництво гідного пам’ятника Івану Франку в Києві – це служіння свободі сучасної і майбутньої України.

Студентка Анна Бойко, майбутній політолог, після лекції Дмитра Павличка поділилася враженнями і наголосила, що громадянам потрібні пам’ятники своїм сподвижникам. Дівчина гадає: важливо мати місця пам’яті, щоб усвідомлювати, хто ми є. За її словами, такі монументи дадуть відповідь на це питання не тільки українцям, а й гостям нашої держави.

Джерело та деталі: ФРАНКОВІ  ІДЕЇ<br>Мала академія наук підтримує великі справи

Мала академія наук України – загальнодержавний проект з підтримки науково-дослідницької та громадянської діяльності учнів.

Updated: 07.09.2018 — 16:29