Газові війни, МВФ і приватизація | ЕКОНОМІКС від 25 листопада

Олег Гавриш (Перша Шпальта), Андрій Юхименко (The Page) та Олександр Паращій (головний аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital) пояснюють економічні новини тижня:

▪️«Газпром» зробив непристойну пропозицію. Компанія направила її українському міністру енергетики та захисту навколишнього середовища Олексію Оржелю, заступнику голови Єврокомісії Марошу Шевчовичу та «Нафтогазу». У своєму повідомленні російська монополія офіційно пропонує продовжити договір про транзит газу через Україну.
▪️Прощання з МВФ. Міністр фінансів Оксана Маркарова розповіла, що нова програма співпраці з фондом повинна стати останньою для України.
▪️Після участі в Інвестиційному саміті ЄБРР в Лондоні прем’єр-міністр Олексій Гончарук на своїй сторінці в Facebook опублікував тези, які постарався донести до бажаючих вкласти гроші в Україну. Зокрема, він написав:
Сьогодні в Україні абсолютно немає корупції на топ-рівні. Зовсім скоро, впевнений, її не буде на всіх рівнях. Приватизація – це вже не проблема України, а можливість, яку уряд буде використовувати. У наступному році буде продаж «Центренерго», а інвесторам запропонують оновлений список об’єктів для вкладень. Уряд серйозно налаштований на укладення концесійних угод. В першу чергу, мова йде про портах «Ольвія» і «Херсон». А на підході ще десять об’єктів.
▪️Українські банки побили новий рекорд прибутковості. За перші десять місяців 2019 року ці фірми заробили 52 млрд грн чистого прибутку, що в 3,5 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (14,8 млрд грн).
▪️Угода з продажу Китаю акцій «Мотор Січі» переноситься. Глава Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв заявив liga.net, що його відомство відклало на два місяці заявку китайської компанії Skyrizon і «Укроборонпрому» на продаж контрольного пакету акцій компанії.
▪️Голова комітету з економічної політики Верховної Ради Дмитро Наталуха виступив проти ініціативи міністра економіки Тимофія Милованова ліквідувати «Аграрний фонд».

Якщо вам подобається те, що ми робимо — будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту 💙💛 Наші реквізити:
• pb.ua: 5363 5423 0778 1303
• monobank: 5375 4141 0021 8964
[email protected]
• Patreon: http://bit.ly/2XGyKwy
• IBAN: DE11 1005 0000 6014 1157 71
• Payoneer: 5300 7211 2293 8860
• мобільні перекази: +380963302229
• крипта: http://skrypin.ua/help/

▪️Telegram-канал хороших новин: https://t.me/kyivgoodnews
▪️Telegram-канал Скрипіна: https://t.me/romanskrypin
▪️Telegram-канал Яневського: https://t.me/DanYanevsky
▪️Telegram-канал SKRYPIN.UA: https://t.me/SkrypinUA

🔴 Ми у соцмережах:
Facebook: https://www.facebook.com/SKRYPIN.UA/
Twitter: https://twitter.com/SkrypinUa
Instagram: https://www.instagram.com/skrypinua/

🔴 Замовляй рекламу на SKRYPIN.UA (медіа-кіт) 👉 http://bit.ly/2JoAkNz

🔴 Слухай подкасти в iTunes:
skrypin.ua: https://goo.gl/mvGUgk
UMN: https://goo.gl/LUUodu
Danylo Yanevsky: https://goo.gl/1QTWGU

Skype для дзвінків у студію: [email protected] / Етер Ether

www.skrypin.ua

#економіка #економікс #приватизація #мвф #газ #экономика #экономикс