Інтерв’ю: Спогади бійця УПА. Степан Бакунець · Ukraїner

Ви досить часто просите нас викладати повні інтерв’ю з героями наших історій і відеоблогів. Ми іноді записуємо години відео і не маємо змоги викладати усе, але деякі інтерв’ю є надзвичайно цікавими і ми не можемо вам відмовити. Перше інтерв’ю – зі зв’язковим УПА.
Напишіть в коментарях, чи хотіли б ви інші історії подивитися в такому форматі.

Влог про те, як ми заїхали до Степана Бакунця: https://www.youtube.com/watch?v=LAUhCecC5Ok

Степан Бакунець із села Кураш Дубровицького року на Рівненщині вже більше півстоліття живе під чужим ім’ям. Він бачив, як створювалася УПА та втік від примусового вивезення у Німеччину. А кілька років тому чоловіка викликали на допит до Дубровицької районної прокуратури у кримінальній справі, відкритій за фактом злочинів проти польського народу. Степан Бакунець у ній проходив як свідок.

Олександр Шмалюк (справжнє ім’я Степана Бакунця – авт.) народився у селі Тинне Сарненського району. Родина жила не заможно, виховувалося п’ятеро дітей. Щойно батьки звели нову хату, грянула Друга світова війна – поляки палили все довкола. Разом із клунями та хлівами селян, згорів і будинок Шмалюків. Тоді батько підшукав за річкою закинутий маєток, туди й переїхала сім’я. Коли у 1942 році стали збирати людей на вивіз до Німеччини, серед майбутніх остарбайтерів опинився і Олександр.