Космічний туризм тепер не міф?

Наука – це коли мрії маленьких хлопчиків та дівчат стають реальністю, коли ті починають дорослішати. Сьогоднішні мрії про космічний ліфт поступово стають реальністю і доказ цьому – новий пробний винахід вчених.

Космічний туризм

Японська команда, що працюватиме над створенням «космічного ліфта», проведе першу тестову перевірку цього місяця, запустивши мініатюрну версію винаходу на супутниках. Випробування містить міні-елеватор у ящику всього 6 сантиметрів довжиною, 3 сантиметри в ширину і 3 сантиметри вгору. Якщо експеримент вдасться, то це забезпечить доказ концепції щодо руху вздовж 10-метрового кабелю, підвішеного в просторі між двома міні-супутниками, які будуть справно його тримати.

«Це буде перший у світі експеримент для перевірки руху ліфтів у космосі», – заявив прес-секретар Сідзуоцького університету. Переміщення моторизованого «ящика» буде контролюватися камерами на супутниках. Звичайно, ще тільки перший крок до кінцевої мети проекту для творення «космічного ліфта».

Спочатку така ідея була вперше запропонована в 1895 році російським ученим Костянтином Ціолковським після того, як він побачив Ейфелеву вежу в Парижі. Згодом його думку було переглянуто майже століття потому в романі Артура Кларка. Але технічні бар’єри завжди зупиняли плани, зафіксовані на концептуальному етапі.

Космічний туризм

Японська будівельна фірма «Обаясі», яка співпрацює з університетом, також вивчає й інші способи побудови свого власного космічного ліфта, щоб зробити першу туристичну подорож у космос приблизно до 2050 року.
Ще у 2012 році компанія заявила, що може використовувати технологію вуглецевої нанотрубки, яка більш ніж у 20 разів перевершує сталь, щоб побудувати ліфтовий вал на 96 000 кілометрів (приблизно 60 000 миль) над Землею. Таким чином, буде можливість одночасно перевозить до 30 пасажирів і подорожувати зі швидкістю 200 кілометрів на годину протягом тижня, зупиняючись на станції у 36000 км від Землі.

«Люди вже давно обожнюють високі башти. Замість того, щоб будувати їх на землі, ми будемо зводити їх з космосу», – каже лідер проекту Сатомі Кацуяма.

До зустрічі за 36000 км!

Оригінал Космічний туризм тепер не міф? було опубліковано на Science Ukraine.

Джерело та деталі: Космічний туризм тепер не міф?

Місія онлайн-видання Science Ukraine є амбітною та, водночас, важливою для всього суспільства – змінити уявлення про науково-популярну журналістику в Україні; ми створюємо сучасне українське науково-популярне медіа. Ми не абстрагуємось на поверхневій інформації зі ЗМІ, а формуємо та об’єднуємо джерела. Ми навчаємось та навчаємо.

Updated: 05.11.2018 — 03:17