Лекція «Вишивка Роксолани (Хюррем-султан): український код»

24 листопада, 18:30 – 19:30.

Місце проведення: 2 поверх будинку Центру Української Культури та Мистецтва.

Вхід – вільний.

Лектор Олександра Шутко – кандидат мистецтвознавства, автор книг «Роксолана: міфи та реалії», «Листи Роксолани: любов та дипломатія», «Хатідже Турхан».

Українка родом з Рогатина, Роксолана, яка стала дружиною могутнього султана Сулеймана Пишного, була знаною вишивальницею. Гаптовані власноруч рушнички, хустинки та сорочки вона дарувала не лише своїм рідним та близьким, а й польському королеві Сигізмунду ІІ Августу та перському принцові Елькасу. Її хустинка навіть стала приводом для страти товариша султана Сулеймана – великого візира, паші Паргали Ібрагіма…

По смерті Роксолани османи зберегли для нащадків її речі. Серед них – чимало хустинок та рушників, які вона сама гаптувала.

– Її вишивка містить українські мотиви, – упевнена Олександра Шутко. – Доказом цього є світлини гаптованих Роксоланою речей, які демонструватимуться у Центрі Української Культури та Мистецтва.
Про українське походження цієї султани свідчить і її почерк. Світлини оригіналів любовних листів Роксолани та їхній переклад також представлять під час лекції., яка відбудеться 24 листопада 2017 року о 18-30.

Під час презентації можна буде придбати книги автора.

Довідки за тел. 0979822783.

Адреса будинку Центру Української Культури та Мистецтва:

м. Київ, вул. Хорива, 19-В

ст. м. «Контрактова площа»

(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)

JPEG - 22.6 kb
Лекція «Вишивка Роксолани (Хюррем-султан): український код», 24 листопада 2017 р.

Джерело та деталі: Лекція «Вишивка Роксолани (Хюррем-султан): український код»

Сайт присвячено культурі та мистецтву, доброті та людяності, щирості та любові та всім іншим добрим почуттям, якими Господь нагородив людину!

Updated: 09.11.2017 — 16:12
2012 - 2018 © Іменка - RSS новини з сайтів України | Підтримка: Діал інформаційна система | Двигунець: Wordpress | Тема: Frontier