Леонід Кучма з приводу затримання Володимира Бойка

Виступ президента України Леоніда Кучми на колегії Генеральної прокуратури України 6 липня 2002 року у зв’язку з тим, що 25 червня 2002 року я був затриманий у редакції донецької газети «Салон Дона і Баса».

Наручники на мене вдягав слідчий податкової міліції Максим Сабіна, який відправив мене до Ізолятора тимчасового тримання й вніс до суду подання про мій арешт. Замовником цього безумства став тодішній перший віце-спікер Верховної Ради України Геннадій Васильєв (майбутній генеральний прокурор України), обурений на мої публікації про кримінальний бізнес його підлеглих. Зрозуміло, що в протоколі затримання нічого про публікації не йшлося, натомість Сабіна звинуватив мене у несплати якихось фантастичних податків на суму, еквівалентну 67 тисячам доларів.

Втім, вже за 10 днів я був на волі – за мене вступився президент України Леонід Кучма, який 6 липня 2002 року виступив на мій захист на колегії Генеральної прокуратури України (Кучма якраз представляв колективу ГПУ щойнопризначеного генпрокурора Святослава Піскуна).

Але ця історія дорого обійшлась владі – перебуваючи в ІТТ, я довідався від сокамерника, що голова Донецької обласної державної адміністрації Віктор Януковича також сьорбав у молоді роки тюремну баланду. По виході на волю я опублікував свої «Тюремні записки», з яких увесь світ довідався про колишні судимості нинішнього ростовського вигнанця.