«Магія» штучного інтелекту в автомобілях виявилася кропіткою працею кенійців

Коли сучасні технології працюють так, як задумали гіганти Кремнієвої долини, вони говорять, що це «магія». І так можна подумати про технологій самокерованих автомобілів, якщо не знати, що стоять за чудесами штучного інтелекту в автівках звичайні африканці з Кенії.

У момент, коли ваше авто самостійно припаркується в гаражі чи помітить пропущений вами дорожній знак, можна згадати Бренду – 26-річну кенійську матір-одиначку, яка живе в нетрях району Кібера. В ньому тисячі людей скупчені на площі як у звичайного парку.

Бренда працює на компанію Samasource, клієнтами якої, серед інших, є такі гіганти як Google, Microsoft, Salesforce та Yahoo. Кожного дня вона вирушає автобусом у східну частину Найробі, де вона разом з понад тисячею колег в одній будівлі працюють над розвитком штучного інтелекту.

За свою восьмигодинну зміну жінка створює набір тренувальних даних, найчастіше – зображень, в форматі, що зрозумілий для комп’ютера. Для цього Бренда завантажує на свій робочий ПК зображення, а потім мишкою відділяє одні об’єкти від інших – людей, дорожні знаки, дорожню розмітку, небо тощо. Комп’ютерні системи потребують мільйони таких зображень, щоб навчитися розрізняти схожі об’єкти в реальному світі. Чим більше даних «згодують» штучному інтелекту, тим кращої роботи від нього очікують.

Робота Бренди дуже важка – їй доводиться ретельно вдивляючись в монітор, щоб не пропустити зайвого пікселя. Оброблені нею зображення перевіряє начальник, який може змусити перероблювати роботу наново.

За важку монотонну працю робітники отримують нагороду у вигляді свого прізвища, що виведуть на багатьох екранах в офісі з позначкою кращого робітника. Також гарні співробітники отримують ваучери на покупки в магазині.

Щоб стати одним з подібних робітників по підготовці даних для штучного інтелекту необхідно пройти курси. Вони коштують 500 кенійських шилінгів. Це лише $5, але для людей, що живуть за межею бідності, це значна сума. Раніше компанія надавала курси безкоштовно, але, кажуть у ній, люди були не мотивовані.

Цікаво, що у Samasource обійшли одну з великих проблем сучасних ІТ-компаній – гендерне співвідношення. Майже половина робітників є жінки. Для них зробили спеціальні кімнати по догляду за дітьми, зручні зміни та дають 90 днів декретної відпустки.

Клієнти Samasource обирають аутсорсинг в африці через дуже велику вигоду. У цьому регіоні робітники $2 або навіть менше, тоді як Samasource хоча й дає $9, але це все одно крихти порівняно із зарплатнею у Кремнієвій долині. При цьому очікувати різкого зростання заробітної плати кенійців не варто – це може призвести до економічного перекосу, суттєвого здорожчання продуктів та житла в регіоні, де працює компанія.

У Samasource кажуть, що їхня діяльність торкається 50 тисяч людей в країнах, що розвивається. Ця цифра включає як самих праціваників компанії, так і тих, хто залежить від їхньої зарплатні. Опитування показало, що 84% робітників перейшли на більш формальну роботу або отримали вищу освіту.

За матеріалами: BBC

The post «Магія» штучного інтелекту в автомобілях виявилася кропіткою працею кенійців appeared first on TechToday.

Джерело та деталі: «Магія» штучного інтелекту в автомобілях виявилася кропіткою працею кенійців

TechToday – це інтернет-видання про високі технології, їх розвиток та вплив на нас.

Updated: 09.12.2018 — 20:19
2012 - 2018 © Іменка - RSS новини з сайтів України | Підтримка: Діал інформаційна система | Двигунець: Wordpress | Тема: Frontier