Мжельський – корумпований медіа-менеджер на службі в Порошенка

Після погроз фізичним насиллям з боку керівника 5-го каналу, що належить президенту України Петру Порошенку, а також від головного медійника виборчої кампанії Порошенка Володимира Мжельського, вважаю себе вільним від свого роду політики мовчання стосовно цього персонажа. Не думаю, що ця інформація якось вразить працедавців Мжельського, але має зацікавити представників медіаспільноти, які ще дбають про чистоту професії і переймаються незаплямованими взаєминами із Заходом. Тим більше, що тема корупції для Заходу є надзвичайно чутливою.

Мжельський - корумпований медіа-менеджер на службі в Порошенка

Отже, поїхали. Під час парламентської кампанії 2006 року я працював медіабайєром в технологічному штабі “Народного блоку Литвина “МИ”. Іншими словами – я купував редакторів телеканалів, аби вони розміщували потрібні відеосюжети про те наскільки “країні потрібен Литвин”. Для мене це був журналістський експеримент, позаяк після того досвіду я написав відповідну статтю на “Українську правду”. Ось вона – ПіднеВІЛЬНЕ ТБ (записки медйабайєра). Єдине “але” – тоді я утримався від конкретної згадки осіб, які стали “морськими свинками” у моєму експерименті. Та це легко виправити.

Отже, Володимир Мжельський, який у 2006 році був шеф-редактором інформаційної програми “Репортер” на Новому каналі (медіа-холдинг Віктора Пінчука), брав від мене гроші за розміщення замовних політичних матеріалів. Ціна за усну інформацію ведучої/ведучого, плюс відео – 2,5 тисяч доларів США.  Ціна за відеосюжет – 5 тисяч доларів США. Гроші я привозив готівкою і передавав особисто йому в руки. Зустрічалися ми часом біля Нагірної, 1 (тоді Новий канал орендував приміщення, де зараз розміщується Служба зовнішньої розвідки), іноді на нейтральній території. Купівля Мжельського відбувалася на регулярній основі і не була якимось одноразовим актом чи випадком. Зрозуміло, що свідків цих зустрічей нема, але в разі судового позову Мжельського проти мене, я готовий підтвердити свої слова на “детекторі брехні”.

У серпні 2008 року, після “Репортеру”, Володимир Мжельський перейшов на 5-ий канал Петра Порошенка, де його призначили шеф-редактором. Вже 5 червня 2009 року Віктор Ющенко нагороджує героя цієї публікації званням “Заслужений журналіст України”. Тут варто зазначити, що до керування “Репортером” Мжельський працював суто як міжнародний кореспондент – тобто перекладав на українську мову міжнародні новини – фактично робив те, що зараз вже роблять новинні боти.

З приходом до влади Петра Порошенка, у Володимира Мжельського все склалося якнайкраще. У 2015 році його дружина, Анжеліка Мжельська очолила відділ Головного департаменту стратегічного планування та оперативного забезпечення Адміністрації президента України. Ось її декларації. А з липня 2018 року Володимир Мжельський починає виконувати обов’язки генерального директора 5 каналу. Якщо у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб вбити у пошук код ЄДРПОУ 22837796 (це Телекомпанія НБМ), то побачимо, що наступним прізвищем після кінцевого власник Петра Олексійовича Порошенка фігурує Володимир Анатолійович Мжельський, як керівник (виконувач обов’язків генерального директора) і підписант.

До речі, про коди ЄДРПОУ. Перехресна перевірка через декларації дружини і в базах даних свідчать, що в Мжельського після Євромайдану прокинувся неабиякий підприємницький талант.

Очевидно хист та вміння Мжельського виявилися настільки придатними, що торік восени з’явилася чутка ніби він “відповідає за медіа-супровід кампанії Порошенка”. Охоче вірю, бо Володимир не лише майстер брати гроші за замовні сюжети, але й був шеф-редактором 5-го каналу під час звинувачень, що на телеканалі Порошенка ведуть подвійну бухгалтерію, а зарплати платять у конвертах.

Утім, за цим всім забулося про причину допису – погрози. Вочевидь, моєму однокурснику Вові Мжельському настільки зірвало дах від того, що життя вдалося, що він мені почав публічно погрожувати “дати в морду”:

Мжельський - корумпований медіа-менеджер на службі в Порошенка

Звісно, що на це можна було би махнути рукою, якби не наступне повідомлення на мій мобільний телефон:

Мжельський - корумпований медіа-менеджер на службі в Порошенка

Вгадайте, кому належить зазначений номер телефону на знімку екрана вгорі?

Навряд чи варто звертатися до правоохоронців з приводу погроз керівника медійної кампанії Порошенка і його чільного медіа-менеджера. Та, сподіваюся, що на Заході, де читають мій блог, все правильно зрозуміли.

Джерело та деталі: Мжельський – корумпований медіа-менеджер на службі в Порошенка