На геостаціонарній орбіті сталась техногенна катастрофа

5 ВЕРЕСНЯ — НЬЮ-ЙОРК, США — PRESS AV — Катастрофа на орбіті.

25 серпня, найбільший індонезійський телекомунікаційний оператор PT Telekomunikasi Indonesia (Telkom), раптово втратив зв’язок з супутником Telkom-1. Через це постраждало близько 15 тисяч клієнтів телекомунікаційного гіганта, серед яких державні установи, банки, телерадіокомпанії та інші корпорації.

Банк Центральної Азії (BCA), найбільший в Індонезії банк, втратив зв’язок з 5,700 своїх банкоматів, а це 30 відсотків від загального обсягу операцій з банком, повідомив журналістам виконавчий директор BCA Джахдя Сетіатамджа. Він також зазначив, що підключення до Інтернету в деяких віддалених підрозділах BCA також було порушено – повідомляє REUTERS.

Державний банк Rakyat Indonesia заявив, що був порушений зв’язок з близько трьома сотнями банкоматів.

У столиці Індонезії Джакарті, магазини не могли обробити кредитні картки за допомогою пристроїв EDC (електронного збору даних) протягом вихідних 26 і 27 серпня.

Лише у понеділок, 28 серпня, зв’язок з деякими банкоматами було відновлено, але повністю вирішити проблему, компанія Telkom обіцяє тільки до 10 вересня.

Нараз відомо, що відновити сигнал з супутника Telkom-1 вже не вдасться і компанія переналаштовує два свої інші сателіти Telkom-2 та Telkom-3S, а також перевантажує сигнал на супутники інших операторів, що покривають Індонезію.

Це найбільша телекомунікаційна супутникова катастрофа. Навіть загибель сателіта зв’язку Iridium-33 у 2009 році не мала таких катастрофічних наслідків.

Винуватець події

Телекомунікаційний сателіт Telkom-1 був побудований 18 років тому компанією Lockheed Martin на популярній базі А2100.

Спеціалісти LM запевнили, що палива у супутнику мало вистачити до кінця 2019 року.

Що сталось у космосі?

Приватна компанія ExoAnalytic Solutions, що займається спостереженням за геостаціонарною орбітою, 28 серпня поширила відео можливого інциденту з супутником Telkom-1.

Схоже, на геостаціонарній орбіті сталась катастрофа. І космічна катастрофа виявилась набагато ближчою до людей, аніж при…

Posted by Dorje Batuu on Tuesday, September 5, 2017

Відео інциденту з супутником Telkom-1. Джерело: Андрій Васильєв (Dorje Batuu) PRESS AV

На восьмій секунді відео чітко видно вибух яскравої точки, що знаходиться у лівому нижньому куті екрану (це і є Telkom-1). Подію було зафіксовано 25 серпня. У той самий час зник зв’язок з індонезійським супутником.

Поки що невідомо, що саме спричинило вибух, але вже спеціалісти ExoAnalytic Solutions схильні стверджувати, що, скорше за все, це не було зіткненням з іншим об’єктом.

На відео чітко видно, як у результаті інциденту утворилась хмара дрібних уламків.

Наразі спеціалісти вивчають дані з відео з високою роздільністю, аби відстежити великі уламки супутника і встановити характер пошкоджень, зокрема, чи залишились у сателіта сонячні батареї.

“Там були безперечно кілька більш великих частин, які ми можемо відслідковувати індивідуально”

– заявив порталу SpaceNews генеральний директор ExoAnalytic Solutions Дуг Хендрікс.

ExoAnalytic Solutions використовує мережу з більш ніж 160 оптичних телескопів для спостереження за геостаціонарною орбітою, котра розташована на висоті 36000 кілометрів – саме там знаходяться більшість телекомунікаційних супутників. За словами Хендрікса, ці телескопи дозволяють виявляти об’єкти до 0,4 метра в розмірі, а після обробки – до 10 сантиметрів.

Якщо це не зіткнення з іншим об’єктом, то імовірно, щось спричинило вибух на борту. Це може бути гідразин – паливо, котре використовується на супутниках платформи А2100 у двигунах малої тяги для орієнтації супутника у просторі.

“Мабуть, він використовував таку ж саму батарею, як у Samsung Note 7.”

– жартують у мережі.

Текст опубліковано з виключного дозволу автора. Джерело: Андрій Васильєв (Dorje Batuu) PRESS AV (Вся інформація на сторінці автора має приватний характер та жодним чином не відображає позицію NASA).

The post На геостаціонарній орбіті сталась техногенна катастрофа appeared first on Science Ukraine.

Місія онлайн-видання Science Ukraine є амбітною та, водночас, важливою для всього суспільства – змінити уявлення про науково-популярну журналістику в Україні; ми створюємо сучасне українське науково-популярне медіа. Ми не абстрагуємось на поверхневій інформації зі ЗМІ, а формуємо та об’єднуємо джерела. Ми навчаємось та навчаємо.

Updated: 05.09.2017 — 18:38
2012 - 2018 © Іменка - RSS новини з сайтів України | Підтримка: Діал інформаційна система | Двигунець: Wordpress | Тема: Frontier