Нащадки вільних

Нащадки вільних Минув вже тиждень, як ми повернулись з вишколу Нащадки Вільних. Думки зібрались до купи, емоції трішки притихли і це дає змогу передати їх на папері.

Сам вишкіл, хоча й мав напружений графік, не був якоюсь муштрою для дітей. Мотивацію, як окремо самих дітей, так і команд загалом, вважаю гарною. Програму вишколу було поділено за локаціями, що команди проходили чотами кожного дня.

Нащадки вільних Загально-військова підготовка

Інструктори Українського Легіону продемонстрували і навчили навичкам роботи зі зброєю, переміщенню по місцевості та взаємодії у команді. З одного боку чутливе ставлення, а з іншого – бойовий досвід інструкторів, дуже сильно вразили дітей і їх захоплені розповіді було чути вже ввечері у вільний час, коли діти збирались та обговорювали день. В додаток до цікавих навчань учасники вишколу відвідали одну з діючих бойових частин Збройних Сил України, особовий склад якої з задоволенням прийняв нас і продемонстрував свої навички володіння різноманітною зброєю, роботою в групах, познайомили з різноманітною технікою, виконали стрибки з військового вертольоту з різних висот та різними парашутами.

Нащадки вільних Домедична допомога

Цього року ми, інструктори 44-го Навчально Центру, за узгодженою програмою викладали маленький шматочок з курсу BLS. Знайомили дітей з правилами та пріоритетами у наданні допомоги в цивільних умовах. Особливу увагу традиційно приділяли персональній безпеці. Опрацювали декілька сценаріїв, один з яких закінчувався СЛР. Неймовірно були вражені, наскільки старанно (у порівнянні з дорослими, в середньому) діти виконували всі завдання і опрацьовували комплекси вправ! Справжнє задоволення від таких занять.

Нащадки вільних Наукова світлиця

Наші колеги з Малої Академія Наук України, а саме з Наукової Світлиці на своїх заняттях демонстрували дітям зрозумілі прості та й не дуже прості досліди, що мали на меті пояснити зв’язок Науки з усім навколо нас. Дана локація додала значного різноманіття всьому вишколу і в самому кінці фактично вирішувала долю фіналу, коли учасники отримали завдання і мусили застосувати свої знання, навички та командою виконати завдання наших науковців. Особисто дуже хотів разок відвідати цю локацію, але ж мав викладати своє…

Нащадки вільних Правознавство

На цій локації працювали представники Патрульної Поліції України з міста Одеси – реальні штатні патрульні, з усіма атрибутами. За відгуками дітей можемо сказати, що було цікаво. Особисте спілкування з інструкторами залишило виключно позитивне враження. В них є стандартизована державна програма для дітей та підлітків, що присвячена загальній великий темі Прав та Обов’язків Громадян України.

 

Нащадки вільних Локація без локації

Організатори спробували зазирнути в світ сучасних дітей з гаджетами та соціальними мережами за-для поширення вишколу у простір Мережі. І з цим завданням учасники впорались. Для частини сучасних дітей гаджети – це загалом проблема, але ситуація є ще складнішою через те, що й батьки також не володіють комп’ютерною грамотою, а також не розуміються на інформаційній безпеці. Приємно, що для дітей, які були на вишколі… взагалі впродовж всього вишколу не було проблем з телефонами.

 

Нащадки вільних Презентації

В креативній частині, що була представлена у вечірніх відділеннях, командам було дано декілька завдань для презентації власне команди та регіону, звідки вони приїхали, героя України сторічної давнини, а також героя сучасності. Кожного вечора були танці, співи, вірші, вистави та презентації. Учасникам довелось добряче попрацювати, цікаво подати інформацію, віртуально пережити події минулого, що б передати атмосферу глядачам. Маю сказати, що деякі речі для мене особисто були почуті та побачені в перше… і це чудово!

Нащадки вільних Ватра

Окреме місце та подія, що відрізнялась від всього іншого… час відпочинку, збору всіх дітей, керівників груп та інструкторів. Можливо переважній більшості учасників ватра запам’яталась найбільше. Вечірні збори – це якесь первісне єднання та умиротворення навколо багаття. Українські пісні на будь-який смак. Змога взяти участь, чи просто присісти поруч та насолодитись тим, як на пагорбах над самісіньких морем лунають голоси майбутнього України.

 

Автор: Артем Поліщук
Фотографії: Ганна Шпілька

Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних
Нащадки вільних

Джерело та деталі: Нащадки вільних