Need for Speed

Need for Speed

Впродовж років 20+ можна було впевнено казати, що в локальній мережі потрібна “мідь”. Колись 10Mbit/s, потім впродовж років п’ятнадцяти – 100Mbit/s, тепер вже 1000Mbit/s.

Але ця ера “міді” доволі швидко закінчується через неймовірне здешевлення SDD, що замінили один з найповільніших елементів робочих станцій. В результаті вже зараз можемо спостерігати завантаження мережевих інтерфейсів до 100%.

Wifi (чи будь-що бездротове) не зможе замінити “фізичні” канали через нестабільність, а саме – неспроможність бути захищеними від DoS-атак… тому не підходить для бази критичної інфраструктури (банально – для офісу). Доступними на ринку “іграшками” можна спокійно “глушити” цілі сектора… робити це віддалено чи за розкладом. Мотивація в подібній діяльності може бути абсолютно різною: помста, шкідливість школяра, цікавість, психічні розлади, атака на когось іншого поруч тощо.

Далі схоже, що варто очікувати на прихід оптики на повну заміну “міді” там, де вона панувала останні 20+ років. Також можуть повстати з попелу і повернутись на рівень навіть середніх офісів якісь ProCurve-и, що будуть здатні проганяти через себе шалений трафік.

Все тече, все змінюється і інформація вимагає більших швидкостей… скоро світ має поринути у VR.

Джерело та деталі: Need for Speed