НеНовина: в Китаї є спеціальні доріжки для пішоходів, які дивляться у телефони

В рубриці «НеНовина» Platfor.ma збирає повідомлення про факти та події, які з часом стають ще актуальнішими. Наприклад, пішоходи, які на ходу дивляться в телефон – настільки поширене явище в Китаї, що у країні швидко росте смертність на дорогах. Щоб запобігти цьому, там впроваджують нестандартні заходи безпеки.

Люди під час ходьби можуть читати або писати текстові повідомлення, дивитися відеоролики та навіть проводити фінансові операції – весь час уникаючи автомобілів, спотикаючись, організовуючи стовпотворіння та ризикуючи своїм життям. Це турбує Китай, адже в країні росте смертність серед пішоходів. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно в країні через відволікання на телефон в ДТП помирають близько 68 000 пішоходів.

Навесні керівники великого торгового центру в Сіані також зробили пішохідні доріжки спеціально для користувачів мобільних телефонів. Уздовж них написані послання, які можуть допомгтзмусити людину відірватися від екрана пристрою: «Будь ласка, не дивіться вниз усе життя» або «Дорога для особливого використання громадянами з опущеною головою». Щоправда, деякі жителі сумніваються, що подібні доріжки підвищать безпеку, адже пішоходи часто будуть врізатися один в одного.

© Tiffany May

Крім того, уряд та активісти намагаються боротися з проблемою й іншими методами. Так, у квітні цього року в китайському місті Дайе на одному з перехресть встановили пристрій, що обливає водою тих пішоходів, які намагаються перейти дорогу на червоне світло – датчики, встановлені на пристроях, включаються, коли на світлофорі загорається червоне світло. А в деяких містах на пішохідних переходах стоять камери, які знімають порушників і потім показують їхні перелякані обличчя на великих екранах. У 2014 році в місті Чунцин вулицю розділили на дві частини: з одного боку використання телефону було заборонено, а з іншого – дозволялося.

Сообщение НеНовина: в Китаї є спеціальні доріжки для пішоходів, які дивляться у телефони появились сначала на Platfor.ma.

Джерело та деталі: НеНовина: в Китаї є спеціальні доріжки для пішоходів, які дивляться у телефони

Незалежний інтернет-журнал про інновації та культуру, що видається з 2010 року. Журнал Platfor.ma розповідає про інновації та культуру: нові ідеї, що змінюють звичний стан речей і мотивують рухатися вперед, а також ґрунтовні знання, в яких варто розбиратися. Ми об'єднуємо тих, кому не байдуже – професіоналів, що звикли добре робити свою справу і прагнути більшого, незалежно від того, чим вони займаються. Нам подобається випробовувати світ на міцність, досліджувати теми, які викликають запитання у нас та наших читачів, шукати проривні ідеї та поєднувати їх так, як це ніхто ще не робив. Ми розуміємо, що просто почати сьогодні вже недостатньо. Набагато важче щодня знаходити сили, аби далі йти до своєї мети, поки вона не здійсниться. Тому наш інтернет-журнал працює, аби надихати та підтримувати вас у тому, в що ви вірите.

Updated: 14.06.2018 — 18:54
2012 - 2018 © Іменка - RSS новини з сайтів України | Підтримка: Діал інформаційна система | Двигунець: Wordpress | Тема: Frontier