«Невідомий вояк Визвольних змагань»: розмова про інтернованих вояків УНР з Віктором Моренцем

«Армія за дротами» є збірником документів Армії Української Народної Республіки та спогадів її старшин за період із кінця 1920 до початку 1924 рр. під час перебування в таборах інтернованих на території Польщі. Опубліковано понад 100 архівних документів, у яких йдеться про обставини інтернування, політичну ситуацію у Східній Європі, протистояння спецслужб, опір окупаційному режиму в Україні. У книжці використано близько 1300 світлин козаків і старшин української армії з архівів України, Польщі та Чехії.

Як склалася доля ветеранів Визвольних змагань після переходу Збруча? Якими були умови утримання українських козаків і старшин УНР у польських таборах? Як інтерновані облаштовували побут, культурне дозвілля, спортивні ігри, освітні можливості? У чому вбачали причину поразки Визвольних змагань, яким уявляли продовження боротьби?

Про це та інше розповість Віктор Моренець – історик, краєзнавець родом з Прилук, автор, співавтор та упорядник багатьох книжок з історії Визвольних змагань, зокрема «Сім спогадів Визвольної війни», «Подєбрадський полк Армії УНР», «Ічнянці в армії УНР», «Земля, полита кров’ю», «Чернігівський процес», «Церковно-визвольний рух на Чернігівщині в 1920-х роках».