Нова експедиція! · Ukraїner

Три роки тому, у червні 2016-го, ми оголосили про старт проекту Ukraїner і про те, що плануємо відвідати всі регіони України за півтора роки. Уже в першому регіоні ми зрозуміли, що на це знадобиться більше часу, тож експедиція тривала 2,5 роки, до жовтня 2018, а матеріали, відзняті в ній, ми публікуємо й дотепер.

Ми поїхали, аби впродовж експедиції відповісти на запитання: ким ми є? Чи відповіли ми на нього? Ми маємо розчарувати тих, хто прагнув однозначної відповіді на це питання, у якій буде сказано, що українці — це… Ми існуємо саме задля того, аби спростувати однозначні відповіді, дати вам можливість відчути, наскільки ми різні, мультикультурні, багатомовні й маємо різноманітні погляди на життя, саме для того, аби показати вам, що стереотипи про той чи інший регіон, меншину — це не більше, ніж стереотипи, а подорожувати Україною можна все більше і все більш якісно, досліджуючи її.

Чимало людей запитували: що ж далі? Чи будуть наступні експедиції? Як бути з локаціями та героями, історії про яких не увійшли до попередніх мандрівок? Ми зрозуміли, що історії Ukraїner, до яких ви вже звикли впродовж цих трьох років, не закінчуються. Ми маємо невичерпний ресурс неймовірних історій, тому кожні три роки плануємо перезапускати експедицію.

Тож прямо зараз стартує вже друга експедиція, що знову триватиме три роки й першим регіоном цього разу стане Приазов’я. Крім цього, наші відеоісторії стануть більш документальними й довшими, а також розширяться формати: незабаром ми почнемо досліджувати життя українців за кордоном, національні меншини України, а також розповідатимемо про українські міста поглядом відомих особистостей, які з них походять.

Наша команда постійно росте і змінюється. Її частинкою за ці 3 роки стало понад 300 волонтерів, чиї імена ми згадали в книзі «Ukraїner. Країна зсередини», що незабаром вийде друком, як один із підсумків проекту та буде кожні три роки виходити в новому й новому погляді на Україну. За останні півроку ми зібрали майже півмільйона гривень зусиллями тисячі донейторів. Ви теж можете стати частиною нашої команди: волонтером, доброчинцем, партнером (деталі на цій сторінці: https://ukrainer.net/donate/) або ж просто активним читачем/глядачем, допомагаючи нам і поширюючи цей запис!

На всіх нас чекає нова подорож, нові історії та новий погляд на Україну! Приєднуйтеся!