Перше послання апостола Павла до Тимотея (Біблія – Новий Завіт)

Автор: Перше послання до Тимофія було написане апостолом Павлом (1:1).

Дата написання: Послання було написане в 62–66 рр. н.е.

Мета написання: Павло писав Тимофію, аби підбадьорити його у виконанні доручення щодо нагляду за діяльністю церкви в Ефесі та, можливо, інших церков у провінції Азії (1:3). Цей лист закладає основу для рукопокладення старійшин (3:1–7), а також надає керівництво щодо залучення людей до служіння церкві (3:8–13). Фактично, 1 Тимофію є інструкцією для лідерів щодо церковної організації та управління.
__________
За основу взятий переклад Івана Хоменка. Вибирали із 4-х перекладів: Куліша і Нечуй-Левицького, Івана Огієнка, Івана Хоменка і Рафаїла Турконяка. Відмовилися від перших двох через архаїчність мови перекладів – вони є важкими для сприйняття, занадто буквально відтворюють єврейский текст, що породжує часто неприродний для української мови порядок слів, та інші проблеми.

Зупинилися на перекладі Івана Хоменка через те, що цей переклад зроблений кілька десятків років тому. Переклад же Рафаїла Турконяка ще не завершений до кінця. Окрім того, цей переклад викликав багато критики, зокрема, через те, що Старий Завіт парекладається не з єврейської, а з Септуагінти.

Читає: Ігор Козлов

Керівник проекту: Микола Осколов

Підготовлений аудіозапис розповсюджується без якихось обмежень на будь-якій території.

Поширити: Поділитися Поділитися submit to reddit