Понеділок, про який ніхто не здогадається

Зізнайтеся, вам теж кортіло залишитися вдома у понеділок. У найважчий день тижня прокинутися, коли завгодно і нікуди не піти. Випити величезне какао чи бокал вина і присвятити цей день собі (або не тільки собі). Перший понеділок цього року дає всім нам можливість побешкетувати. А за рецептом бешкетництва можна звернутися до книжки «Таємне понеділкування».

Чесно кажучи, я відчайдушно вважала себе занадто юною для цієї книжки — у ній же так багато історій про дорослих жінок, їхні сім’ї, чоловіків, коханців. Але так було десь до третього оповідання. Я вловила цікаву закономірність — усі вони про свободу. Свободу робити те, що ти хочеш, не шукаючи виправдань перед світлим майбутнім чи совістю.

«Таємне понеділкування» — це про шаленство, на яке має зважитися кожна жінка. Залишитися вдома в понеділок. Піти наперекір всезнаючим родичам. Написати листа дружині свого коханця:

«Не треба базікати, що до моєї появи все було інакше. Виявляється, я у нього вже третя. Жахіття, правда? Мені теж трішки образливо. І за тебе, і за себе.»

Чи втерти носа коханці чоловіка (вже у наступному оповіданні). Здається, Олена Андрейчикова вклала в книжку найбожевільніші ідеї, які коли-небудь виникали у жінок. А від кількості деталей, які може помітити і виокремити тільки жіноче око, складається враження, ніби авторка за всіма нами потроху стежить.

Так, надивившись на наше розкреслене, мов календар, життя, авторка поспішає витягти нас із черги до того, хто вкаже нам правильний шлях. Саме про це останнє оповідання у її книжці. Ми постійно чекаємо. Поради, нагоди, поштовху. Ми простоюємо в черзі за щастям замість того, щоб бути щасливими тут і зараз.

Друзі, бажаємо вам бути щасливими. Щопонеділка. Щодня. Щохвилини (а їх у 2018-му буде багатенько).

А наостанок передаємо вам подарунок — новорічне привітання, яке Олена Андрейчикова залишила Другові Читача для всі українських читачів:

«Хочу всім побажати в Новому році теплої дружби із самоіронією, тому що в нашому світі без неї жити важко і сумно. А посмішка, насамперед над собою, своїми слабкостями і негараздами, робить нас непереможними».

The post Понеділок, про який ніхто не здогадається appeared first on Література. Сучасна українська література. Всеохопний літературний портал.

Джерело та деталі: Понеділок, про який ніхто не здогадається

«Друг Читача» – книжковий ресурс, який розповідає про українські книжки, новини українського ринку, анонсує цікаві події, рецензує книжки. Ви можете долучитися до книжкового процесу, рецензуючи те, що прочитали.

Updated: 31.12.2017 — 13:00
2012 - 2018 © Іменка - RSS новини з сайтів України | Підтримка: Діал інформаційна система | Двигунець: Wordpress | Тема: Frontier