Порошенко проспонсорував і відкрив у Києві російський театр

9 жовтня 2017 року президент України Петро Порошенко відкрив скандальний “Театр на Подолі”. Речник Порошенка Святослав Цеголко пафосно провів історичну паралель: “Під час Другої світової війни, коли Вінстону Черчиллю запропонували скоротити витрати на культуру, він заперечив: “А заради чого ми тоді воюємо?”.

Освічені люди стверджують, що легендарний британський прем’єр таких слів не казав. Втім натяк Цеголка кульгає на обидві ноги з іншого приводу. По-перше, Черчилль на державній посаді не займався бізнесом і не плутав державні справи з особистими. А, по-друге Черчилль не шкодив своїй державі, а Порошенко це робить.

Щодо першого. Якось… дивно виглядає, що президент України вручає ключ з написом “Києву від Roshen”, коли ще у травні 2014 року він обіцяв продати свої бізнес-активи. Щоправда у квітні 2016 року обіцянка-цяцянка від “гаранта” взагалі перетворилася у “сліпий траст” – якщо вірти тодішнім розлогим поясненням політтехнологів президента, траст цілковито усував Порошенка від свого Roshen-у. Однак те, як президент по-панському “подарував” будинок, що спотворив історичний Андріївський узвіз, свідчить, що Порошенко спокійно йде в ногу зі своїм бізнесом. Тож “сліпий траст” – це чергова брехня Порошенка.

Щодо другого – як Порошенко нашкодив Україні? Та просто – він вручив рошенівський ключик провайдеру “русского міра” в Києві, бо з репертуару “Театру на Подолі” на жовтень-листопад 2017 року можна легко порахувати, що з 61-ої вистави лише п’ята частина йтиме українською мовою. Інші вистави будуть… ні – не мовою Черчилля та міжнародного спілкування, знанням якої так любить похизуватися наш “гарант”. А мовою агресора – російською. Тож питання речника Порошенка на початку допису “А заради чого ми тоді воюємо?” звучить особливо цинічно.

Втім, якщо придивитися до виборчої програми Порошенка з 2014 року, то він чесно обіцяв українській мові статус державної, плюс “збереження існуючого статусу-кво в мовному питанні” – тобто збереження того занедбаного стану української мови від часів “совка”, що також плекався Партією регоінів. А ось тут Петро Олексійович своєї обіцянки дотримується.

Джерело та деталі: Порошенко проспонсорував і відкрив у Києві російський театр

Журналіст. Блогер. Медіа консультант. Спеціалізація: нові медіа, соціальні медіа, ТБ, радіо. Вивчає, створює і просуває стратегії за допомогою нових медіа. Досить вільно орієнтується в нових технологіях. Небайдужий до політики. Володіє українською, польською, англійською, російською мовами.

Updated: 09.10.2017 — 23:42