Послання апостола Павла до ефесян (Біблія – Новий Завіт)

Автор: Послання до Ефесян (1:1) називає своїм автором апостола Павла.

Дата написання: Це послання мабуть було написане між 60–63 рр. н.е.

Мета написання: Павло сподівався, що всі, хто прагне зрілості у Христі, отримають цей лист. У Посланні до Ефесян міститься наука для застосування істинними дітьми Божими. Крім того, дослідження цього послання допоможе сформувати й зміцнити віруючих, щоб вони могли виконувати цілі та покликання Господа. Завдання цього послання полягає в затвердженні та оснащенні зрілої церкви. Воно є збалансованим поглядом на Тіло Христове та його значення у Божій справі.
__________
За основу взятий переклад Івана Хоменка. Вибирали із 4-х перекладів: Куліша і Нечуй-Левицького, Івана Огієнка, Івана Хоменка і Рафаїла Турконяка. Відмовилися від перших двох через архаїчність мови перекладів – вони є важкими для сприйняття, занадто буквально відтворюють єврейский текст, що породжує часто неприродний для української мови порядок слів, та інші проблеми.

Зупинилися на перекладі Івана Хоменка через те, що цей переклад зроблений кілька десятків років тому. Переклад же Рафаїла Турконяка ще не завершений до кінця. Окрім того, цей переклад викликав багато критики, зокрема, через те, що Старий Завіт парекладається не з єврейської, а з Септуагінти.

Читає: Ігор Козлов

Керівник проекту: Микола Осколов

Підготовлений аудіозапис розповсюджується без якихось обмежень на будь-якій території.

Поширити: Поділитися Поділитися submit to reddit