Послання апостола Павла до филип’ян (Біблія – Новий Завіт)

Автор: Автором цього послання названий апостол Павло (1:1), але Тимофій, можливо, допомагав йому.

Дата написання: Послання до Филип’ян було написане приблизно в 61 р. н.е.

Мета написання: Послання до Филип’ян, одне з тюремних послань, було написане в Римі. Саме в Филипах, які апостол відвідав під час своєї другої місіонерської подорожі (Дії 16:12), Лідія та стражник зі своєю родиною повірили у Христа. Тепер, кілька років по тому, церква зміцніла, – цей висновок можна зробити з його звернення, що включає керівників церкви та їх помічників (1:1).

Приводом для написання цього послання було бажання апостола подякувати церкві в Филипах за грошовий дар, доставлений апостолу Епафродитом, одним з її членів (4:10–18). Це – ніжний лист до групи християн, що були особливо близькі серцю Павла (2 Коринтянам 8:1–6); в ньому відносно мало говориться про доктринальні помилки.
__________
За основу взятий переклад Івана Хоменка. Вибирали із 4-х перекладів: Куліша і Нечуй-Левицького, Івана Огієнка, Івана Хоменка і Рафаїла Турконяка. Відмовилися від перших двох через архаїчність мови перекладів – вони є важкими для сприйняття, занадто буквально відтворюють єврейский текст, що породжує часто неприродний для української мови порядок слів, та інші проблеми.

Зупинилися на перекладі Івана Хоменка через те, що цей переклад зроблений кілька десятків років тому. Переклад же Рафаїла Турконяка ще не завершений до кінця. Окрім того, цей переклад викликав багато критики, зокрема, через те, що Старий Завіт парекладається не з єврейської, а з Септуагінти.

Читає: Ігор Козлов

Керівник проекту: Микола Осколов

Підготовлений аудіозапис розповсюджується без якихось обмежень на будь-якій території.

Поширити: Поділитися Поділитися submit to reddit