Решетилівка. Відновлення килимарства · Ukraїner

Історія: http://ukrainer.net/kylymarstvo/ ?

Килимарство як художній промисел набуло популярності ще за часів Київської Русі. Зараз ручне ткацтво — доволі рідкісне ремесло, яке розвивається лише в історичних осередках килимарства в Україні. Серед таких осередків — Решетилівка.

Дивіться також відеоблог: https://www.youtube.com/watch?v=HVBfxVTwFB8

ПІДПИСУЙТЕСЬ
На YouTube: https://goo.gl/8Rxcwd
Facebook: https://www.facebook.com/ukrainer.net/
Telegram: https://t.me/ukrainer_net
Instagram: https://www.instagram.com/ukrainer_net/
Twitter: https://twitter.com/ukrainer

Більше матеріалів на сайті: http://ukrainer.net/

Містечко Решетилівка, що на Полтавщині — справжня скарбниця українського народного мистецтва. Решетилівські майстри ткацтва, килимарства та вишивки відомі на всю Україну з кінця XIX ст. Наявність власної породи тонкорунних овець та якісної вовни, унікальні техніки ручної вишивки, ткацтва та народний досвід зумовлювали стрімкий розвиток народної творчості в Решетилівці.

Проте зараз, у часи механізації та комерціалізації виробництва, традиція поволі відходить. Йдеться, зокрема, про килимарство. Якісні ткані килими коштують досить дорого, що спричиняє низький попит на них. У такому ж становищі сьогодні, скажімо, косівські пічні кахлі та ще чимало унікальних народних художніх традицій. Якщо попиту на традицію немає – традиція зникає. Не так легко сьогодні знайти митців, які б досі зберігали традиції. Родина килимарів Пілюгіних не лише продовжує цю справу, але й розвиває її та передає свої вміння молодшим поколінням.