Революція в Киргизстані: що спільного з Україною | Віталій Портников

Про революцію в Киргизстані і чим нинішні події в цій країні схожі з подіями в Україні, розповідає політичний оглядач Радіо Свобода Віталій Портников. Відеоблог Точка зору.

У столиці Киргизстану Бішкеку 5 жовтня розпочався безстроковий мітинг проти результатів парламентських виборів, згідно з якими єдина опозиційна партія «Бутун (Єдиний) Киргизстан» набрала лише трохи більше 7 %. Учасники вимагали анулювання підсумків голосування і проведення перевиборів. Між протестувальниками і силами безпеки відбувалися сутички. 6 жовтня мітингувальникам вдалося захопили «Білий дім», де працюють парламент і президент країни, а також будівлі Державного комітету нацбезпеки і громадської ТРК. На вимогу протестувальників звільненні з ув’язнення кілька політиків, зокрема колишній президент Алмазбек Атамбаєв. Президент країни Сооронбай Жеенбеков 6 жовтня заявив, що «контролює» ситуацію в країні, проте місце його перебування було невідоме.

Омурбек Суваналієв, який був кандидатом на парламентських виборах від опозиційної партії, заявив, що на час відсутності президента він повертається до виконання обов’язків заступника секретаря Ради безпеки Киргизстану і координує правоохоронні і силові структури країни.

Підписатись на наші канали
Радіо Свобода Україна: http://bit.ly/radiosvoboda-ukraine
Програми та трансляції: http://bit.ly/radiosvoboda-youtube

Ми у соцмережах
http://facebook.com/RadioSvoboda.Org
http://twitter.com/radiosvoboda
https://instagram.com/radio.svoboda

https://telegram.me/svoboda_radio
http://vk.com/radiosvobodaua
http://ok.ru/group/52030404493473

App Store https://goo.gl/6pPb4r
Google Play https://goo.gl/5QELhC

#Портников #точказору #RadioSvoboda