Розмова про мрії зі Світланою Долеско

«Бути корисною!» – це несподівана відповідь відомої, успішної заможної жінки на моє питання «А яка Ваша мрія?»…

Ця розмова відбулась зі Світланою Долеско за кілька днів до відкриття студентського виставково-соціального проекту «Окрилені мрією». Ця успішна жінка – мистецтвознавець, громадська діячка, засновниця Центру Української Культури та Мистецтва. Одначе, перш за все, це людина, яка ризикнула мріяти і втілювати свої мрії в життя.

Альона Мазуренко: Світлано Валеріївно, напередодні відкриття проекту, який присвячений вже здійсненим мріям людей, не можу не запитати Вас: Ви здійснили свою мрію?

Світлана Долеско: О! Це таке питання для мене не просте! Уже багато років я здійснюю свою мрію щодня! Моя мрія не має завершення:)! Знаєте, дуже приємно казати Вам, що я вже в здійсненні;).

А.М.: А що для Вас здійснення мрії? Соціальний або матеріальний статус, визнання чи ще щось?

С.В.: У першу чергу – це бути корисною! Тобто, бути корисною батькам, дітям, чоловіку, знайомим і незнайомим людям!

А.М.: Незнайомим?

С.В.: Так! Бути корисною незнайомим людям – це найбільше щастя!!! От приходять відвідувачі на виставки (а вхід вільний). І вони не знають, чого мені це коштує та як важко я маю працювати, щоб організувати виставку, а вони – безкоштовно отримати результат. Я не знайома з дітками та їх батьками, які приходять до нас на безкоштовні майстер-класи (а їх десятки тисяч), і вони не знайомі зі мною. І навряд чи ми познайомимося. Вони не думають, звідки та за чий рахунок отримують безкоштовні послуги. Майстри народного мистецтва, молоді та знані художники, письменники, музиканти та ще багато хто користується моїм життям і не знають, не думають про це! Але ж допомогти їм – це означає здійснити їх та свою мрію! Так буває…

А.М.: А будинок у центрі історичного Подолу – це хіба не мрія?

С.В.: Будинок – це всього-на-всього інструмент здійснення мрії. Погодьтесь, просто неба не дуже зручно втілювати мрії дітей, їх батьків, майстрів. Тому я й створила світлий, теплий і затишний Дім, в якому буде затишно всім – і митцям, і відвідувачам (як дорослим, так і малятам).

А.М.: Звідки беруться сили щоразу робити новий проект?!

С.В.: Я не думаю про це! Ви ж не думаєте скільки вам потрібно сил аби дихати? Для мене це так само природньо і зрозуміло як дихати, спати, ходити, говорити, чути чи бачити.

А.М: Але якщо ця ідея вже реалізується, то може почати мріяти про щось нове?

С.В.: Моя мрія щодня складається з нових невеличких чи величеньких мрій;). Наприклад, проект «Окрилені мрією», над якими працюєш ти з однокурсницями – це моя мрія, щоб ви, студенти, зробили свій перший крок у доросле професійне життя з мого дому!

Друзі, це інтерв’ю – перше в моєму житті. Так само, як і вперше – виставково-соціальний проект «Окрилені мрією», який ми, студенти КНУКіМ (Мазуренко Альона, Анохіна Тетяна, Вадіс Ліна, Кравчук Юлія) втілюємо в життя! Ще кілька місяців тому стати організаторами проекту було мрією. А сьогодні наша перша доросла мрія здійснюється!

Із 27 січня по 6 лютого 2018 року запрошуємо вас у місце здійснення найсміливіших сподівань, щоб подивитися на здійснення мрій талановитих українок!

Про мрії зі Світланою Долеско розмовляла Альона Мазуренко, студентка IV курсу КНУКіМ.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:

м. Київ, вул. Хорива, 19-В. Тел. (044) 425-12-64/66.

Час роботи виставкових залів: пн-пт – 10:00-19:00; сб – 10:00-18:00, неділя – вихідний.

Зверніть увагу, що 28 січня та 4 лютого виставкові зали не працюватимуть, бо неділя – вихідний;)!


Розмова про мрії зі Світланою Долеско

Джерело та деталі: Розмова про мрії зі Світланою Долеско

Сайт присвячено культурі та мистецтву, доброті та людяності, щирості та любові та всім іншим добрим почуттям, якими Господь нагородив людину!

Updated: 26.01.2018 — 23:11