Щоб стояв у кожній хаті

Забрав подовжений дозвіл на зброю. Звичайна проста процедура, яку потрібно проходити раз на три роки.

Зброя – це лише маленький, але невід’ємний елемент системи колективної безпеки… міні-НАТО, якщо хочете. В купі з умінням надавати невідкладну долікарняну допомогу (потрібно вміти обов’язково всім); гарними стосунками з сусідами (над цим потрібно працювати); співробітництвом з Поліцією (її потрібно контролювати та робити її такою, як нам потрібно); допомогою рятувальним службам тощо. Це все робота заради персональної безпеки та комфорту… їй не обов’язково присвячувати багато часу, але зовсім без неї ми ніколи не звільнимось від окупаційних/ментовських/бандитських режимів… Без такої роботи навіть наша гарно написана Конституція – це стос паперів, який нікому і нічого не гарантує… навіть права на життя.

Щоб стояв у кожній хаті

Сама наявність у окремого громадянина легальної зброї – це ніщо… без індивідуальних навичок володіння, без вміння працювати в групі та під командуванням, без психологічної підготовки тощо. Але це:

  • підвищення шансів вдалого самозахисту – без зброї це значно важче зробити;
  • фактор стримування для бандитів – власне життя явно цінне навіть для них;
  • фактор стримування для зовнішніх загарбників – входити на територію, де в кожній хаті є зброя – це самогубство для будь-якої Армії (“Тотальний опір: Інструкція з ведення малої війни для кожного” Ганс фон Дах до читання). Головний контраргумент, “що у разі чого, прийдуть менти і відберуть – в них є всі дані” – це маячня – фізично не можна відібрати у всіх… А те, що в колаборантів зброя буде/є у будь-який спосіб, я сподіваюсь, що за останні роки це вже не є якоюсь недоведеною теоремою;
  • тренування для служби в Армії у разі призову до лав ЗСУ.

Не можливо окупувати США – там під за кожним деревом бабуся з гвинтівкою!

Зброя дисциплінує – вкрай рідко можна побачити в Мережі фотографії, де власники легальної зброї навіть заради сміху наставляють ствол на когось іншого. А ось серед ментів таке не рідкість, на жаль… але працюємо і над цим.

Краще флешмобити зі зброєю масово, ніж героїчно мерти по-одинці. Для українця мати зброю в хаті – це нормально і я б сказав, що це невід’ємний атрибут громадянина.

Джерело та деталі: Щоб стояв у кожній хаті