Скільки в Україні фальшивих водійських посвідчень?

120 підроблених українських водійських посвідчень виявили польські прикордонники від початку року. Це в 3,5 рази більше, ніж торік за перші півроку. Факти, що оприлюднили польські прикордонники вражають. Так, 18 липня на переході Краковець-Корчова вони затримали 23-річного громадянина України – на Батьківщині йому було заборонено керувати авто, але… він собі купив новий документ. Далі ще цікавіше – 17 липня на переході Грушів-Будомєж затримали 29-річного громадянина України – він їхав до ЄС, щоб знайти роботу водія. Та виявилося, що його водійське посвідчення… фальшиве – його зробив сам затриманий.

Скільки в Україні фальшивих водійських посвідчень?

Ельжбета Пікор, речник Бещадського прикордонного відділу заявляє, що найбільше випадків виявлення підроблених водійських посвідчень поляки виявляють на переході Краковець-Корчова. Частину фальшивок роблять самі “власники” документів або аматори. Деякі з них – справа рук професіоналів. Найчастіше фальшують посвідчення видані у 2014 році. Саме в тому році документи, що видавалися в Україні були гірше надруковані – пояснює пані Пікор і додає – немає й дня, аби на кордоні не траплялися випадки з підробленими документами. А тепер головне питання для України!

Два дні по тому, як інформація про підроблені водійські посвідчення з’явилася в медіа, Україну вжахнула страшна аварія, де з вини водія маршрутки загинуло 9 людей. І виявилося, що водій-вбивця взагалі не мав водійського посвідчення категорії D! Скільки часу до того він возив пасажирів – невідомо.

А тепер зіставимо два факти – на українсько-польському кордоні масово виявляють підроблені водійські посвідчення, а в Україні з вини особини, яка не має права перевозити пасажирів, загинули люди. Чи це не свідчить це про те, що в Україні відсутній контроль водійських посвідчень? Настільки, що злочинці просто втратили страх і не лише безкарно їздять і вбивають людей на українських дорогах, а й втрачають почуття міри і “паляться” на кордоні?

То може час перевіряти водійські посвідчення чи вони бува не підробні? Бо те, як їздять останнім часом водії, коли не дотримуються елементарних правил дорожнього руху або коли збивають на пішохідних переходах дітей, може цілком свідчити, що вони користуються підробленими посвідченнями. Яка ваша думка?

Джерело та деталі: Скільки в Україні фальшивих водійських посвідчень?