Соборні послання. Перше послання Іоана Богослова (Біблія – Новий Завіт)

Автор: Авторство Першого, Другого та Третього послань Івана з ранніх часів приписувалося апостолові Івану, що також написав Євангеліє від Івана. Зміст, стиль і лексика підтверджують висновок, що ці три послання були адресовані тій же аудиторії, що і Євангеліє від Івана.

Дата написання: Перше послання Івана було найімовірніше написане між 85 і 95 рр. н.е.

Мета написання: У цьому посланні передбачається, що читачі знають Євангеліє, написане Іваном, і висловлюється впевненість в їхній вірі у Христа. У ньому вказується, що читачі стикнулися з обманом гностицизму, який став ще серйознішою проблемою у другому столітті. Будучи філософією релігії, його послідовники вважали матерію злом, а дух – добром. Рішення конфлікту між ними полягало в знанні (гнозис), за допомогою якого людина підносилася від світського до духовного. Щодо євангельської вістки це вело до двох хибних теорій про особистість Христа: докетизму, який розглядав людину Ісуса як примару, або керинфіанізму, що приймав Ісуса як двояку особистість – іноді людську, а іноді божественну. Основна мета 1 Івана полягала у встановленні меж щодо змісту віри, а також у наданні віруючим впевненості в їхньому спасінні.
__________
За основу взятий переклад Івана Хоменка. Вибирали із 4-х перекладів: Куліша і Нечуй-Левицького, Івана Огієнка, Івана Хоменка і Рафаїла Турконяка. Відмовилися від перших двох через архаїчність мови перекладів – вони є важкими для сприйняття, занадто буквально відтворюють єврейский текст, що породжує часто неприродний для української мови порядок слів, та інші проблеми.

Зупинилися на перекладі Івана Хоменка через те, що цей переклад зроблений кілька десятків років тому. Переклад же Рафаїла Турконяка ще не завершений до кінця. Окрім того, цей переклад викликав багато критики, зокрема, через те, що Старий Завіт парекладається не з єврейської, а з Септуагінти.

Читає: Ігор Козлов

Керівник проекту: Микола Осколов

Підготовлений аудіозапис розповсюджується без якихось обмежень на будь-якій території.

Поширити: Поділитися Поділитися submit to reddit