Соборні послання. Послання апостола Юди (Біблія – Новий Завіт)

Автор: Автором цього послання названо Юду, брата Якова. Це, ймовірно, стосується зведеного брата Ісуса, оскільки Він мав також брата на ім’я Яків (Матвія 13:55). Можливо, що Юда не називає себе братом Ісуса зі смирення й благоговіння перед Ним.

Дата написання: Книга Юди тісно пов’язана з Другим посланням Петра. Дата написання залежить від того, чи використовував Юда текст 2 Петра, чи Петро використовував текст послання Юди. Послання Юди було написане приблизно між 60 і 80 рр. н.е.

Мета написання: Послання Юди є важливою книгою для нас сьогодні, тому що вона стосується останнього часу, кінця епохи церкви. Епоха церкви почалася в день П’ятдесятниці. Це послання є єдиною книгою, що повністю присвячена темі відступництва. Юда пише, що злі вчинки є свідченням відступництва. Він застерігає нас боротися за віру, бо є бур’ян і серед пшениці. Фальшиві пророки перебувають у церкві і святим загрожує небезпека. Послання Юди є невеликою, але важливою книгою, гідною уваги сучасних християн.
__________
За основу взятий переклад Івана Хоменка. Вибирали із 4-х перекладів: Куліша і Нечуй-Левицького, Івана Огієнка, Івана Хоменка і Рафаїла Турконяка. Відмовилися від перших двох через архаїчність мови перекладів – вони є важкими для сприйняття, занадто буквально відтворюють єврейский текст, що породжує часто неприродний для української мови порядок слів, та інші проблеми.

Зупинилися на перекладі Івана Хоменка через те, що цей переклад зроблений кілька десятків років тому. Переклад же Рафаїла Турконяка ще не завершений до кінця. Окрім того, цей переклад викликав багато критики, зокрема, через те, що Старий Завіт парекладається не з єврейської, а з Септуагінти.

Читає: Ігор Козлов

Керівник проекту: Микола Осколов

Підготовлений аудіозапис розповсюджується без якихось обмежень на будь-якій території.

Поширити: Поділитися Поділитися submit to reddit