Сумний огляд «Devilman Crybaby» (2018)

Devilman Crybaby (2018)

Devilman Crybaby (2018)

«Людодемон-плаксій» (Devilman Crybaby) — оригінальний аніме-серіал від Netflix, створений за мотивами творів Ґо Наґая, заслуженого японського автора. Це дивне поєднання кривавого бойовика, еротики (на межі порнографії) і слізної мелодрами.

Історія обертається навколо Акіри Фудо — незвичайного японського старшокласника, який славиться своїм плаксійством і пристрастю до бігу. Одного жахливого дня в його життя повертається давній і таємничий друг на ім’я Рьо. Він розповідає Акірі, що демони проникнули в людське суспільство і чинять лихі діла, а єдиний спосіб із ними боротися — це стати одержимим. Зазвичай одержимі не можуть контролювати свій демонічний бік, але Рьо вірить, що цю силу можна опанувати, маючи співчутливе серце — таке, як у Акіри.

Коротко: не рекомендую, хіба що вам дуже подобаються аніме такого типу — стильні бойовики без цілісного сюжету.

(подальший текст не розкриває сюжетних подробиць і безпечний для прочитання тими, хто ще не дивився серіалу)

Devilman Crybaby (2018)Хоч смійся, хоч плач

Сюжет тупий, мов цеглина, але це дещо згладжено яскравою подачею і оригінальним стилем анімації. Події розвиваються дуже швидко, глядач елементарно не встигає знудитися чи залишитися на одинці з сюжетними дірами. Що ж, вітаю з досягненням.

Один з аспектів, який вразив мене до глибини душі, це неймовірна легковажність, з якою в цьому серіалі ставляться до людського життя. Часом виникало враження, що люди тут грають роль мішків із червоною фарбою, якою творці малюють червону картину. Червоне, червоне, червоне… скрізь червоне. В цьому контексті виглядає дивним надання сакрального, містичного значення плачу.

Devilman Crybaby (2018)Отже, головний герой плаче, проявляючи співчуття і переживаючи за людей. Добре, він переживає, а що ж має відчувати глядач? Я під час перегляду спромігся тільки супити лоба і здивовано піднімати брову — хоча ніби й не надто товстошкірий. А річ у тім, що в серіалі відсутня точка опори, яка б дала глядачеві можливість сформувати якесь ставлення до подій, прив’язатися до героїв, вболівати й переживати за них.

В цьому аніме є безперечні моменти емоційної напруги. Озвучено певні екзистенційні питання. Але все це, загалом, так ні до чого і не веде.

Devilman Crybaby (2018)Історія не складна, але слідкувати за нею буває дуже важко. Оповідь перемикається то між одними, то між іншими персонажами, часто вбиваючи їх, до кінця не реалізуючи жодного. Питання: який сенс вводити персонажа, певний час його розвивати, розкривати якісь його особливості, якщо потім його усе одно буде вбито, і на тому його міні-сюжет обірветься? Це можна було б сприйняти в контексті теми безглуздості існування людини, але такої теми в серіалі не зачеплено. Через це весь сюжет нагадує серію недбало зшитих між собою окремих і часто незакінчених оповідань, які не поєднуються органічно.

При цьому на початку персонажів навіть важко розрізняти. Мало хто з них має виразний характер, що є дивним, бо сама художня подача є якраз дуже виразною. Так само мало хто з персонажів грає якусь суттєву роль у історії. Брак зосередженості, відстуність уміння відділяти головне від другорядного тягнуть сюжет на дно.

Devilman Crybaby (2018)Вогонь і порожнеча

Сюжет «Людодемона-плаксія» спіткала доля багатьох непродуманих історій, які б просто-на-просто не відбулися, якби їхні персонажі поводилися бодай трохи логічно. Діри, діри, сюжетні діри — скрізь. Я збився з рахунку скільки разів закочував очі і роздратовано зітхав.

Дивлячись на криваві побоїща протягом десяти серій, не раз замислювався: а чому, власне, демони є проблемою? Вони не чинили людям ніякого зла, яке було б більшим чи бодай принципово іншим від усіх кривд, що їх люди чинили одне одному. То в чому ж справа? В певний момент історія навіть завертає таким чином, що люди взагалі здаються нічим не кращими за демонів. Добре, це вже цікаво — але на цьому думка авторів обривається, вони її не розвивають.

Devilman Crybaby (2018)Під кінець виникає враження, що первинний сюжет було зґвалтовано: зібгано і насильно втиснуто в жорсткі часові рамки, викидаючи все, що не влазило. Це очевидно з того, що іноді прослизають згадки про персонажів та події, які так і не були показані глядачеві. При цьому творці не гребують повтором кадрів, що були раніше. Це цілком справний художній засіб, але я волів би, щоб вони скористалися цим часом для повнішої подачі сюжету.

Devilman Crybaby (2018)Апофеоз сюжетного хаосу припадає на останній епізод. Він настільки переповнений карколомною дією, наскільки ж і позбавлений сенсу. Нові персонажі з’являються і зникають від сцени до сцени, так що не встигаєш і зрозуміти, хто вони такі й чому роблять те, що роблять. Втім, розуміти там нема чого — жоден із цих метеликів-одноденок не додає нічого до загальної каші, на яку тоді вже перетворилася історія.

В самому кінці аніме востаннє блимає іскрою нерозкритого потенціалу, показуючи сумну долю переможця, який (у переносному сенсі) сам залишається на вершині гори. Це просто прекрасна сцена як у візуальному плані, такі і в тому, що вона розповідає глядачеві. Шкода тільки, що майже нічого з того, що серіал показував нам до цього, не має до неї бодай якогось стосунку.

Devilman Crybaby (2018)Висновок коронера

Цей серіал не просто так номінують на найкращий у 2018-ому році (випускаючи з уваги те, що рік тільки почався). Він міг би бути справжнім шедевром. Технічне виконання на дуже високому рівні — відчутно, що справою займалися фанати своєї справи. Енергійно, з душею, але без будь-якого змісту.

Прикро, але не можу рекомендувати «Devilman Crybaby» до перегляду. Своїми ексцентричними надмірностями і браком зосередженості він відверне багатьох, а привернути майже не має чим.

Січень-лютий
2018-й рік

Джерело та деталі: Сумний огляд «Devilman Crybaby» (2018)

Гуртом — український інтернет-портал. Задумом було створити сайт, який зосередить українську культуру та обмін українськими файлами та інформацією без реклами в мережі Інтернет. Сьогодні основним напрямком діяльності є поширення фільмів з українським озвученням.

Updated: 21.02.2018 — 00:15
2012 - 2018 © Іменка - RSS новини з сайтів України | Підтримка: Діал інформаційна система | Двигунець: Wordpress | Тема: Frontier