Супутник зафіксував концентричні хвилі навколо вулкана Анак-Кракатау

22 грудня дослідницький супутник ЄКА Sentinel-1 зафіксував момент виверження індонезійського вулкана Анак-Кракатау. На знімках видно, як навколо вулканічного острова розходяться концентричні хвилі, викликані сейсмічною активністю.

Вулкан лежить в Зондській протоці між островами Ява та Суматра, що з’єднує Індійський океан з Яванським морем. Вчені повідомили, що цунамі в неділю могло бути викликано зсувами ґрунту під час виверження.

Анак-Кракатау
Виверження Анак-Кракатау в об’єктиві супутника Sentinel-2 22 вересня. Джерело: ESA

Шлейф попелу та диму також був помітний з Міжнародної космічної станції. Астронавт Європейського космічного агентства Олександр Герст зробив знімок Анак-Кракатао 24 вересня.

Виверження Анак-Кракатао: вид з МКС
Європейський астронавт Олександр Герст зробив знімок Анак Кракатао з борту МКС 22 вересня. Джерело: ESA

Оригінал Супутник зафіксував концентричні хвилі навколо вулкана Анак-Кракатау було опубліковано на Science Ukraine.

Джерело та деталі: Супутник зафіксував концентричні хвилі навколо вулкана Анак-Кракатау

Місія онлайн-видання Science Ukraine є амбітною та, водночас, важливою для всього суспільства – змінити уявлення про науково-популярну журналістику в Україні; ми створюємо сучасне українське науково-популярне медіа. Ми не абстрагуємось на поверхневій інформації зі ЗМІ, а формуємо та об’єднуємо джерела. Ми навчаємось та навчаємо.

Updated: 27.12.2018 — 21:59
2012 - 2018 © Іменка - RSS новини з сайтів України | Підтримка: Діал інформаційна система | Двигунець: Wordpress | Тема: Frontier