Телеканал НАШ 8 липня 2019 року

У студії телеканалу НАШ 8 липня 2019 року ми обговорювали невдалий «телеміст» між російським федеральним каналом «Россия 24» та українським телеканалом «NewsOne», про який було оголошено напередодні. Втім, не пройшло і доби, як канал «NewsOne» повідомив про скасування «телемосту», а генеральний, прости господи, прокурор заявив, що Генпрокуратура зареєструвала кримінальне провадження «про замах на скоєння державної зради шляхом надання інформаційної підтримки підривній діяльності проти України».

Я не став оцінювати юридичні знання генерального, прости господи, прокурора (до речі, щось я не пригадую, щоби Юрій Віталійович побачив державну зраду в договорі про постачання Україною впродовж 2015 року електроенергії в Кримський федеральний округ РФ), натомість зазначив наступне:

Ніхто ніякий «телеміст» проводити не збирався, бо це неможливо ані юридично, ані технічно, позаяк при спробі влаштувати таку передачу була б припинена трансляція, а телеканал у подальшому позбувся б ліцензії на мовлення. На те є дві причини: по-перше, «Россия 24» перебуває під українськими санкціями, запровадженими рішенням РНБОУ від 2 травня 2018 року й введеними в дію Указом президента. По-друге, власник телеканалу «NewsOne» Тарас Козак є суб’єктом виборчого процесу, він балотується до Верховної Ради України за списком партії Віктора Медведчука «Опозиційна платформа – За життя», і в разі появи в етері його каналу російських пропагандистів на «NewsOne» були б накладені ще й санкції, передбачені Законом України «Про вибори народних депутатів України».

Насправді заява про «телеміст» є класичним прикладом провокації в медичному сенсі цього слова, коли людині вводиться ослаблений збудник інфекційної хвороби, щоби по реакції організму встановити наявність імунітету. Заява про проведення «телемосту» була поширена з єдиною метою – спричинити хвилю громадського обурення в Україні та реакцію президента Володимира Зеленського. Оскільки в Зеленського немає жодного уявлення про те, як розв’язувати численні проблеми, у яких застрягла Україна, було заздалегідь очевидним, що він втрутиться в цей скандал і публічно виступить у дусі боротьби за все добре проти всього поганого й за мир у всьому світі.

Це призведе до чергового зменшення електоральної підтримки партії «Слуга народу» з боку проукраїнські налаштованих виборців з одночасним посиленням позицій партії Петра Порошенка «Європейська солідарність», яка є стратегічним партнером Віктора Медведчука. А, головне, зменшення рейтингу «Слуги народу» дає Медведчуку надію, що після парламентських виборів команді президента доведеться йти на створення коаліції у Верховній Раді – і в такому разі «Опозиційна платформа – За життя» стане першим претендентом на та, щоби підставити плече президенту в обмін на посаду голови Верховної Ради України.