Тероборона стартує на Херсонщині і людей озброюватимуть – Кривонос

Тероборона стартує на Херсонщині і людей озброюватимуть – Кривонос

Вступ до територіальної оборони України буде добровільним. Для цього кандидат повинен мати три рекомендації і пройти спецперевірку СБУ, також людину перевірятимуть чи не мала вона проблем із законом. Учасникам руху держава видаватиме стрілецьку зброю для зберігання вдома. Бійці проходитимуть спеціальні вишколи.

“З урахуванням загрози, яка існує з боку окупованого Криму одним з пілотних проєктів тероборони буде Херсонщина” – заявив Заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Кривонос. Раніше міністр оборони Андрій Загороднюк говорив лиш “про одну з південних областей”.

До руху територіальної оборони зможуть долучатися як чоловіки, так і жінки будь-якого віку – від 16-и до 60-и років. Для вступу в тероборону не обов’язково володіти спеціальними навиками – учасники руху проходитимуть відповідні вишколи. Територіальна оборона складатиметься з бригад і громадських об’єднань, які зможуть співпрацювати із теробороною – це стосується і товариств мисливців. Формування територіальної оборони підпорядковуватимуться Міністерству оборони України.

Завданням тероборони буде не ведення бойових дій, а недопущення діяльності розвідгруп ворога і сепаратистських підрозділів. Також йдеться про підтримку поліційно-адміністративного режиму на території відповідного формування територіальної оборони. Водночач автори законопроєкту не передбачають, щоб загони тероборони використовувалися для придушення акцій протесту, розгону мітингів тощо.

Щодо форми бійців, нюансів зі зброєю, оплат, то ці питання зараз опрацьовують у відповідному законопроєкті. В Україні йде війна, грошей не вистачає на Збройні Сили України, але за цих умов – і в законопроєкті це зазначено – і з державного бюджету, і з місцевих бюджетів повинні виділятися кошти на територіальну оборону.

Сергій Кривонос: “Слова Путіна про те, що Північне Причорномор’я і східні території України не належать Україні є елементом інформаційної війни і є прямим політичним тиском на Україну. Це також підготовка російського народу, що він повинен забрати свої території назад – до складу Російської Федерації. З іншого боку це сигнал для громадян України, що це не землі України – віддайте їх і матимете спокій. Нинішня російська влада не зацікавлена в існуванні незалежної України, щоб вона була сателітом РФ і приклад незалежної України шкідливий навіть для майбутнього Росії“.

На тему територіальної оборони, а також створення приватних військових компаній в Україні йшлося у програмі Українського радіо Плюс-мінус.

Подивитися ефір можна тут:

Послухати ефір можна тут:


Джерело: Тероборона стартує на Херсонщині і людей озброюватимуть – Кривонос