У дельті Ніла знайдено одне з найдавніших поселень, яке передує появі фараонів та пірамід

Єгипетські археологи розкопали рештки одного з найдавніших поселень дельти Ніла. Знайдені артефакти датуються періодом до появи перших фараонів, повідомляє Associated Press з посиланням на Єгипетське міністерство старожитностей.

Розкопки проводила спільна єгипетсько-французька команда археологів у місті Тель ель-Самара, що розташоване за 140 км на північ від Каїра.

Дослідники розкопали рештки неолітичного поселення, найстаріші артефакти якого датуються періодом 5000 років до н.е.

“Знахідки неолітичного періоду були просто невідомими для цієї місцевості, тому це відкриття має дуже важливе значення,”

розповів керівник експедиції Фредерік Гійо.

Розкопки в Тель ель-Самарі
Розкопки в Тель ель-Самарі на відстані близько 140 км північніше Каїра. Археологи знайшли силосні ями з залишками кісток тварин та їжі, що свідчіть про людську активність у цьому регіоні ще 7000 років тому (близько 5000 р. до н.е.) Джерело: Єгипетське міністерство старожитностей.

За словами Гійо, знайдені силосні ями містили рештки кісток тварин та їжі, тож археологи змогли встановити, що поселення людей було активним у період близько 5000 р. до н.е. Це означає, що до появи перших пірамід у Гізі залишалось ще близько 2500 років.

Як повідомляє єгипетський портал Ahram Online, єдиним відомим поселенням неолітичного періоду досі залишався об’єкт у місті Саїс, яке знаходиться західніше на узбережжі Ніла.

Оригінал У дельті Ніла знайдено одне з найдавніших поселень, яке передує появі фараонів та пірамід було опубліковано на Science Ukraine.

Джерело та деталі: У дельті Ніла знайдено одне з найдавніших поселень, яке передує появі фараонів та пірамід

Місія онлайн-видання Science Ukraine є амбітною та, водночас, важливою для всього суспільства – змінити уявлення про науково-популярну журналістику в Україні; ми створюємо сучасне українське науково-популярне медіа. Ми не абстрагуємось на поверхневій інформації зі ЗМІ, а формуємо та об’єднуємо джерела. Ми навчаємось та навчаємо.

Updated: 04.09.2018 — 16:53
2012 - 2018 © Іменка - RSS новини з сайтів України | Підтримка: Діал інформаційна система | Двигунець: Wordpress | Тема: Frontier