Вступна лекція до курсу з читання літератур світу «Як читати тексти неєвропейських культур»

сторико-культурний контекст Доколумбової Америки, Китаю династії Мін чи Японії часів Мейдзі можна зрозуміти за допомогою окремих текстів, якщо знати яким чином їх читати.

7-го червня Локус проведе у Книгарня “Є” вступну лекцію до курсу з читання літератур світу. На лекції Назар Назаров презентуватиме метод дослідження літературних канонів, за допомогою якого можна увійти в контекст суспільств різних історичних періодів та географічних регіонів.

Лекція буде корисною для студентів соціальних і гуманітарних наук, які хочуть наблизитись до розуміння суспільства цікавого їм регіону та історичного періоду.

Лектор курсу — Назар Назаров — кандидат філологічних наук, лінгвіст, перекладач. Ось що він пише про цей метод:

«Історію кожного літературного канону можна дослідити через 2 ключові події: появу писемності та його “модернізацію” під європейським впливом. Окремий текст, поміщений на шкалу з цих двох трансформацій, вже не буде сприйматися відірваним від глобального контексту та відкриє читачеві можливість досліджувати особливості того суспільства, в якому він з’явився та існував.»

Особливості літературних традицій дають можливість зрозуміти контекст сучасних суспільств, тож приходьте знайомитись із методом їх дослідження).