ЄКА показало зимовий пейзаж у марсіанському кратері

На цьому зображенні ви бачите, як виглядає найомріяніше місце будь-якого поціновувача зимових видів спорту. Проте, дістатися до такого місця надто важко: кратер Корольова знаходиться на Марсі.

Насолодитися видом на це геологічне утворення ми можемо завдяки космічному апарату Європейського космічного агентства Mars Express.

Крижаний Корольов

Марсіанський кратер отримав свою назву на честь батька радянської космічної техніки – Сергія Корольова. Саме він зробив можливою подорож у невідоме для Юрія Гагаріна. Цим також може пишатися його alma mater – Київський політехнічний інститут та, зрештою, – всі ми.

Кратер сягає в ширину близько 82 км та знаходиться в північній низовині Марса. Здається, ніби на зображенні кратер вкрито снігом, проте все це – звичайний лід, товщиною аж 1,8 км.

Вид на кратер Корольова на Марсі
Вид на кратер Корольова на Марсі. Зображення з перспективою було побудоване з використанням цифрової моделі місцевості та даних камери HRSC апарата Mars Express. Джерело: ESA/DLR/FU Berlin, CC BY-SA 3.0 IGO

Найглибша частина кратеру Корольова нагадує щось на кшталт холодної пастки: повітря, що рухається над крижаним родовищем, охолоджується та занурюється, створюючи шар холодного повітря, який лежить прямо над товщею криги. Цей захисний шар допомагає льоду залишатися стабільним та запобігає його перегріванню.

Mars Express знаходиться на орбіті Марса вже 15 років. Програма має на меті також встановити, чи існувало життя на цій планеті. А враховуючи амбітні наміри людини колонізувати нову землю, питання чи існує вода на спекотній планеті сьогодні вже надто застаріло. Так чи інакше, водяного льоду на Марсі більше ніж достатньо.

Оригінал ЄКА показало зимовий пейзаж у марсіанському кратері було опубліковано на Science Ukraine.

Джерело та деталі: ЄКА показало зимовий пейзаж у марсіанському кратері

Місія онлайн-видання Science Ukraine є амбітною та, водночас, важливою для всього суспільства – змінити уявлення про науково-популярну журналістику в Україні; ми створюємо сучасне українське науково-популярне медіа. Ми не абстрагуємось на поверхневій інформації зі ЗМІ, а формуємо та об’єднуємо джерела. Ми навчаємось та навчаємо.

Updated: 24.12.2018 — 22:22
2012 - 2018 © Іменка - RSS новини з сайтів України | Підтримка: Діал інформаційна система | Двигунець: Wordpress | Тема: Frontier