Знову в школу 2018: версія з 4G

Майже 70% учнів відчувають більше мотивації в навчанні, коли їм в цьому допомагають мобільні гаджети, показує опитування аналітичної компанії Docebo. Користувачі смартфонів також вчаться в середньому на 40 хвилин довше, ніж із планшетами чи комп’ютерами. Навчання зі смартфоном в руках дозволяє також проходити учбові плани на 45% швидше, ніж з використанням комп’ютера. Українським школярам і студентам цього року стало ще простіше використовувати смартфони в освіті завдяки запуску 4G LTE, який надає високу швидкість та доступність мобільного інтернету. Ось добірка сервісів, які допоможуть поринути в мобільне навчання.

Онлайн-курси

Традиційна форма навчання через інтернет – онлайн-курси, яких сьогодні доступна велика кількість з різних дисциплін. Вони торкаються майже кожної тематики, як від учбових предметів накшталт ІТ, іноземних мов, математики до більш офлайнових занять, включаючи рукоділля, виробництва солодощів, різьбу по дереву тощо.

Prometheus – курси на цій платформі створюються у співпраці з викладачами вищих навчальних закладів України. Доступ до них безкоштовний та відкритий для кожного. На цій платформі також публікують профільні курси організації та компанії. Цикли курсів охоплюють різні тематики: від основ Web UI або дослідження корупції до підготовки до ЗНО.

Coursera – проект є одним з найвідоміших ресурсів з онлайн-курсами в інтернеті. Вся інформація по курсам доступна лише після реєстрації та входу в систему. Курси на платформі безкоштовні, але якщо хочеться оцінити рівень своїх знань чи отримати сертифікат за пройдені уроки – доведеться платити. Деякі з курсів дозволяють отримати не просто сертифікат, а акредитований рівень магістра, наче після закінчення університету. Цікавий тим, що на ньому розміщені матеріали від понад 150 університетів світу, включаючи найвідоміші Stanford, Georgia Tech, Yale, Duke, Michigan. Для проходження курсів необхідно знати англійську мову – лише 35% матеріалів на Coursera створені на інших мовах.

Гіпермаркет знань – проект цікавий школярам та їхнім батькам. На цьому сайті можна знайти повну шкільну програму української школи. Тут також доступні шкільні підручники, посібники та інші учбові матеріали, якими можна користуватися безкоштовно. В розділі «Практика» можна знайти практичні матеріали: від завдань і вправ до практикумів та домашніх завдань.

EdEra – відкриті курси, серед яких доступні «Українська мова та література», «Географія, «Фізика», «Історія України», «Математика», «Біологія», «Англійська мова». З обраної дисципліни можна дивитися інтерактивні лекції, читати конспекти з ілюстраціями і поясненнями, виконувати іспити та домашні завдання.

arzamas.academy – проект для гуманітаріїв, для яких зібрали відеолекції від учених, додаткові фото- та відео-матеріали, статті, довідки тощо. В розділі «Онлайн-університет» можна дізнатися історію Русі та СРСР, їхню культуру та ідеологію. В розділі «Література» можна поглянути на класичні твори з незвичного боку, дізнатися прийоми літераторів та багато іншого.

«Универсариум» – цей майданчик дає доступ до курсів російських ВУЗів, компаній та тренерів. Його наповнення схоже на те, що пропонує проект Prometheus, різниця лише в тому, що на російському аналогу деякі з досутпних курсів платні.

University of the People – це університет з навчанням по інтернету і освітніми рівнями бакалавра та магістра з напрямів бізнес-адміністрації, комп’ютерних наук та охорони здоров’я. Стати його студентом можна лише за умови хорошого знання англійської та середньої освіти. Навчання в університеті безкоштовне, але екзамени наприкінці курсів проводяться платно. Вартість іспитів залежить від  університетом, однак студентам все ж доведеться оплачувати іспити в кінці кожного курсу.

Чат-боти зі штучним інтелектом

З комп’ютерами сьогодні можна спілкуватися майже як з людиною: вони розумітимуть та відповідатимуть. Чат-ботам зі штучним інтелектом можна задавати питання, і вони самі шукатимуть на них відповіді. З ними можна тренувати свої навички іноземної мови.

Користувачі месенджера Telegram можуть скористатися ботами, які допомагають у вивченні іноземної мови, пошуку книг та навчальних матеріалів. Наприклад, боту @WikiBotBot можна задати питання і отримати відповідь з енциклопедії «Вікіпедія». Бот @PronunciationBot вкаже на правильну вимову відправленого йому слова. А бот @ucheba_bot буде щоденно надсилати добірку найближчих курсів і лекцій з теми, що цікавить вас.

Бот @HNEU_ZNO_math_bot для Telegram від розробників з ХНЕУ ім. С. Кузнеця домомагає підготуватися до ЗНО з математики. Він надсилає задачі та перевіряє відповіді, а для більшої цікавості бот веде статистику користувачів, і можна бачити, яких результатів досягли друзі.

Бот Cleverbot, за відгуками деяких користувачів, виглядає майже як живий співрозмовник. Він має приємний інтерфейс, мобільний додаток і дозволяє підключити чат собі в месенджер на Facebook. Бот час від часу вмикає почуття гумору та дає реальні відповіді. Іноді програмає дає дивні та нелогічні відповіді – це вплив користувачів-тролів. З ботом можна спілкуватися не лише текстом, а й можна говорити голосом через мікрофон.

Бот Andy Robot може сам підтримувати розмову, ставлячи запитання, відповідаючи на ваші або розповідаючи свої історії. Він має додатки для Android і Apple, а також працює в Telegram, хоча в месенджері має обмежені можливості.

Сервіс WolframAlpha – це пошуковик на основі штучного інтелекту. Він не показує простий перелік посилань, як це роблять інші пошуковики. WolframAlpha видає готову відповідь на задане питання. Останнє може бути з різних областей – по математиці, фізиці, астрономії, хімії, біології, медицині, історії, географії, політиці, музиці, кінематографії тощо. Сервіс також самостійно переводить одиниці вимірювання, підбирає математичні формули, вирішує рівняння тощо. У платній версії можна отримати покрокове пояснення того, як сервіс прийшов до фінальної відповіді.

Віртуальна і доповнена реальність

SketchAR School – це додаток, з яким буде легше стати художником. Щоб розпочати навчання достатньо на аркуші паперу поставити приблизні мітки загального контуру бажаного об’єкту. Після цього треба навести камеру смартфона, і, використовуючи ці мітки як опору, додаток крок за кроком розповість, як намалювати заплановане. Усі стадії доповнені текстовим описом.

Google Translate, TextGrabber + Translator, WayGo – ці додатки дозволяють перекладати тексти за допомогою камери смартфона. Наведіть її на уривок та миттєво читайте на екрані переклад.

SkyView, Wikitude, Blippar – додавши ці додатки на уроки астрономії можна отримати більше відомостей про сузір’я, зірки та іншу цікаву інформацію про небосхил.

Google Expeditions – сервіс дозволяє цікавіше вивчати географію і нашу планету. Він у віртуальній реальності проводить екскурсії по екзотичним місцям – можна навіть поплавати серед коралових рифів чи побувати в центрі урагану п’ятої найвищої категорії. Для відвідин доступні також цікаві місцевості Мачу Пікчу, Антарктики, Міжнародної космічної станції та низка інших.

Virry VR – проект, що майже впритул знайомить з диким життям Африки, а точніше – кенійського заповідника Lewa Wildlife Conservancy, де живуть найбільш рідкісні види ссавців, включаючи чорного та білого носорога, левів та слонів. Реальна мандрівка в цей заповідник коштує $5000 на тиждень, тоді як VirryVR дає доступ за $10. Матеріали представляють собою відео в надвисокій роздільній здатності 4К, які можна дивитися через шолом віртуальної реальності GearVR, що використовує смартфон у якості екрану та обчислювального центру.

Labster – це віртуальна лабораторія, в якій можна перетворитися на лаборанта та власноруч виконувати процеси. Загалом доступно близько 70 симуляцій, включаючи хімію, біологію, генетику, фізику, мікробіологію тощо. Під час кожної демонструються 3D-анімації, які на молекулярному рівні показують процеси, що протікають. Дивитися їх можна у віртуальній реальності через гарнітуру Google Daydream View, яка підключається до смарфтонів з Android 7.1 та вище.

Лекції та добірки книг для розширення кругозору

Twirpix – цей сайт являє собою велику базу літератури для навчання та роботи за різними напрямками. Автори ресурсу стимулюють користувачів його наповнювати за допомогою системи балів. Додавання книг дає бали на рахунок, а скачування – забирає.

postnauka.ru – на ресурсі зібрані відеолекції вчених гуманітарних та точних наук. Офіційний слоган сайту «ПостНаука – все, що ви хотіли знати про науку, але не знали, у кого запитати».

ted.com – це американський приватний некомерційний фонд, відомий своїми щорічними конференціями. На них доповідачі діляться своїми ідеями, і обрані відеозаписи їхніх лекцій доступні на YouTube. Розповіді торкаються різних сфер: наука, мистецтво, дизайн, політика, культура, бізнес, глобальні проблеми, технології та розваги. Серед виступаючих були президент США Білл Клінтон, нобелівські лауреати Джеймс Уотсон, Мюррей Гелл-Манн, засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз.

Проста наука – популяризатор науки Денис Мохов на відео відтворює шкільні лабораторні роботи по фізиці та хімії. Експерименти показані наочно і демонструють цікаві явища матеріального світу.

Третьяковская галерея, ГМИИ им. А.С. Пушкина, Музей Эрарта – ці плейлисти пропонують дізнатися більше про життя Валентина Сєрова і таємниці музейних професій, а також замислитися про цінності культури для сучасного суспільства. Вони дають серію роликів про таких видатних художників, як Пікассо і Рафаель. Глядачі познайомляться з поглядами на сучасне мистецтво Пітера Хега, автора бестселера «Смілла та її почуття снігу» і відкриють для себе маловідомі хобі популярного музиканта і соліста групи «Звірі».

Научпок – канал адаптує великі та складні лекції в короткі та яскраві анімаційні ролики. За п’ять хвилин диктори відповідають на різні питання з допомогою науки, які звучать просто, але мають складні відповіді, наприклад, чому вимерли динозаври, навіщо зебрами смужки, що таке матріархат.

The post Знову в школу 2018: версія з 4G appeared first on TechToday.

Джерело та деталі: Знову в школу 2018: версія з 4G

TechToday – це інтернет-видання про високі технології, їх розвиток та вплив на нас.

Updated: 29.08.2018 — 02:11
2012 - 2018 © Іменка - RSS новини з сайтів України | Підтримка: Діал інформаційна система | Двигунець: Wordpress | Тема: Frontier