Знову вода на Місяці: нове дослідження демонструє безпосередні докази

Холодні та темні регіони супутника Землі також зберегли водяний лід – у NASA повідомили по перші безпосередні докази наявності води на Місяці.

Попередні спостереження знайшли непрямі докази того, що під місячною поверхнею на південному полюсі супутника може знаходитись крига. Досі вчені були не певні, що це була саме водяна крига, а не ґрунт з високим коефіцієнтом відбиття світла.

Знахідка Чандраяна-1

Щоби підтвердити попередні припущення, команда дослідників на чолі з Шуай Лі з Гавайського університету використала масив даних, отриманих візуалізуючим спектрометром M3, який був встановлений на борту індійського космічного апарата Чандраян-1. Вчені шукали три специфічні ознаки, які б підтвердили наявність води на поверхні Місяця.

Розподілення водяної криги на поверхні Місяця
Розподілення водяної криги на південному полюсі (ліворуч) та північному полюсі (праворуч), зареєстроване візуальним спектрографом M3. Джерело: NASA

Інструмент M3 був запущений у космос на борту індійського космічного апарата Чандраян-1 у 2008 році. Йому не лише вдалося зібрати дані про відбивальну характеристику поверхні з можливою водяною кригою, але й безпосередньо виміряти поглинання інфрачервоного світла молекулами води. Це дозволило дослідникам визначити, з чим саме вони мали справу: рідкою водою, парою або твердою кригою.

Виявилося, що більшість знайденого льоду ховається в тіні кратерів неподалік полюсів супутника, де найвищі температури ніколи не перевищують -157 °C. Через дуже незначний нахил вісі обертання Місяця, сонячне проміння практично не дістається цих регіонів, позбавляючи поверхню тепла.

Підтвердження наявності льоду в полярних регіонах означає нові можливості для майбутніх експедицій. Астронавти зрештою зможуть використати ці запаси, щоби проводити тривалі дослідження або залишитися на супутнику. З водою на Місяці, усе стає простішим.

PNAS (2018), doi: 10.1073/pnas.1802345115

Оригінал Знову вода на Місяці: нове дослідження демонструє безпосередні докази було опубліковано на Science Ukraine.

Джерело та деталі: Знову вода на Місяці: нове дослідження демонструє безпосередні докази

Місія онлайн-видання Science Ukraine є амбітною та, водночас, важливою для всього суспільства – змінити уявлення про науково-популярну журналістику в Україні; ми створюємо сучасне українське науково-популярне медіа. Ми не абстрагуємось на поверхневій інформації зі ЗМІ, а формуємо та об’єднуємо джерела. Ми навчаємось та навчаємо.

Updated: 23.08.2018 — 21:34
2012 - 2018 © Іменка - RSS новини з сайтів України | Підтримка: Діал інформаційна система | Двигунець: Wordpress | Тема: Frontier